Dotacja 5000 zł z Tarczy antykryzysowej nadal dostępna. Wnioski można składać do 31 maja

Iwona Maczalska

Przedsiębiorcy nadal mogą ubiegać się o przyznanie dotacji w kwocie 5000 zł. Ministerstwo Rozwoju przypomina, że można ją przeznaczyć zarówno na pracownika, jak i na koszty stałe związane z utrzymaniem miejsca pracy. Wnioski można składać do końca maja.

» Dotacja 5.000 zł z tarczy 8.0: jedna, dwie czy trzy?

Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii przypomina, że nadal można składać wnioski o dotację w kwocie 5000 zł. Zdaniem ministerstwa instrument ten cieszy się dużym zainteresowaniem. Kto może z niego skorzystać?

Dotacja 5000 zł nadal dostępna

Źródło: shutterstock

Dotacja 5000 nie dla wszystkich

Niestety dotacja 5000 zł wypłacana przez Powiatowe Urzędy Pracy nie jest dostępna dla wszystkich przedsiębiorców. W świetle przepisów aby otrzymać dotację należy wykazać, że przychód z działalności gospodarczej uzyskany w miesiącu poprzedzającym miesiąc złożenia wniosku był niższy o co najmniej 40 proc. w stosunku do przychodu uzyskanego w miesiącu poprzednim lub analogicznym miesiącu roku poprzedniego lub we wrześniu 2020 roku. To jednak nie wszystko. Kolejnym kryterium warunkującym prawo do ubiegania się o dotacje jest posiadanie odpowiedniego kodu PKD działalności gospodarczej.

Wnioskując o dotację warto mieć na względzie, że dotacje uzyskane z poprzedniej Tarczy Branżowej 7.0 wliczają się do limitu.

Dotacja 5000 zł z Tarczy

Źródło: twitter.com/MRPiT_GOV_PL/

Kod PKD: dotacja wypłacana -dwu lub -trzykrotnie

W zależności od przeważającego kodu PKD działalności o dotację przedsiębiorca może ubiegać się -dwu lub –trzykrotnie. Więcej na ten temat znajdziesz w artykule ,, Dotacja 5.000 zł z tarczy 8.0: jedna, dwie czy trzy?”.

Koronawirus w PolsceMikropożyczkaHOT