Dotacja 5000 zł z PUP dla firm nadal dostępna. Kto jeszcze może skorzystać ze świadczenia?

Iwona Maczalska

Przedsiębiorcy zainteresowani uzyskaniem dotacji z Powiatowego Urzędu Pracy w kwocie 5000 zł, nadal mogą składać wnioski. Wnioskowanie o pomoc możliwe jest poprzez serwis praca.gov.pl w terminie do końca sierpnia. Kto może skorzystać jeszcze ze świadczenia?

Powatowe Urzędy Pracy nadal przyjmują wnioski o wypłatę 5000 zł dotacji. Dotacja na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej, na podstawie przepisów Tarczy 9.0, może być wypłacana nawet pięciokrotnie. Kto może jeszcze skorzystać z dotacji?

Dotacja 5000 zł nadal dostępna

Źródło: praca.gov.pl

Dla kogo dotacja z PUP?

Przepisy Tarczy 9.0 zmieniły zasady udzielania dofinansowania z Powiatowych Urzędów Pracy. W myśl nowych przepisów, aby otrzymać dotacje trzeba spełnić określone kryteria, m.in. mieć dominujące PKD oraz wykazać spadek przychodów do wskazanych miesięcy porównawczych w rozporządzeniu. Więcej na ten temat kryteriów udzielania dotacji w artykule ,, Dotacja 5000 zł z tarczy 9.0 nawet pięciokrotnie”.

Dotacja 5000 zł - jak i gdzie złożyć wniosek?

Wątpliwości budzi kwestia sposobu składania wniosku o uzyskanie dotacji z PUP. W przeciwieństwie bowiem do innych form pomocowych, wniosku nie można złożyć za pośrednictwem platformy usług elektronicznych PUE ZUS. W jaki sposób złożyć wniosek?

Wnioskiem właściwym do ubiegania się o dotację 5000 zł jest druk PSZ-DBKDG. Przedsiębiorcy nie złożą jednak tego wniosku za pośrednictwem PUE ZUS, jak miało to miejsce w przypadku innych świadczeń tj. postojowe, czy zwolnienie z ZUS. Wniosek PSZ-DBKDG złożyć można poprzez serwis praca.gov.pl. Więcej na ten temat w artykule ,, Dotacja 5000 zł z Tarczy 9.0. Jak i gdzie złożyć wniosek o świadczenie”.

Koronawirus w PolsceMikropożyczka