Bonem turystycznym zapłacisz już od 1 sierpnia, jeśli aktywujesz go dziś

Iwona Maczalska

Z piątku na sobotę będzie można dokonać aktywacji bonu turystycznego w platformie PUE ZUS. Rodziny, które dokonają aktywacji bonu turystycznego już dziś, będą mogły zapłacić bonem za wakacje od 1 sierpnia.

» Jak uzyskać bon turystyczny? Aktywuj go w PUE 

Bon turystyczny od 1 sierpnia

Źródło: shutterstock.com

Aktywacja bonu turystycznego z 31 lipca na 1 sierpnia

Rodziny zainteresowane skorzystaniem z bonu turystycznego, z już z piątku na sobotę (z 31 lipca na 1 sierpnia) będą mogły dokonywać aktywacji bonów. Tego dnia bowiem w platformie usług elektronicznych PUE ZUS pojawi się zakładka umożliwiająca aktywowanie bonu. Gdzie jej szukać? Zakład Ubezpieczeń Społecznych podpowiada, że w panelu bocznym w PUE - w zakładce ,,Ogólne”. Tam właśnie powstanie osobna zakładka dla osób chcących skorzystać z bonu turystycznego. 

» Bon turystyczny. ZUS podpowiada jak założyć konto na PUE

Warto pamiętać, że gotowego bonu turystycznego nie znajdziemy w PUE. Po jego aktywacji zostanie on wysłany do rodziny w drodze SMS lub e-mail. 

Prace w PUE mogą utrudnić aktywację bonu turystycznego

Choć Ministerstwo Rozwoju poinformowało o możliwości aktywowania bonu turystycznego już z piątku 31 lipca na sobotę 1 sierpnia, to może być to utrudnione. Zakład Ubezpieczeń Społecznych właśnie na dzisiejszą noc zaplanował dokonanie prac serwisowych, które ograniczą dostęp do platformy. Prace będą odbywały się od dnia 31 lipca 2020 r. od godziny 22:00 do godziny 3:00 dnia następnego.

 

Koronawirus w Polsce