Biznes.gov.pl i CEIDG połączą się w II kwartale 2021 r. w Konto Przedsiębiorcy

Redakcja PIT.pl

Resort rozwoju, pracy i technologii informuje o połączeniu  dwóch serwisów internetowych - Biznes.gov.pl i CEIDG.gov.pl – w jeden i stworzenie tzw. Konta Przedsiębiorcy. Dzięki temu na portalu Biznes.gov.pl przedsiębiorca otrzyma jedno miejsce, w którym będzie mógł załatwić wiele spraw urzędowych od początku do końca. Nowy serwis zastąpi dotychczas istniejący rejestr CEIDG.

Ministerstwo rozwoju pracy i technologii zamierza połączyć serwisy Biznes.gov i CEIDG.gov.pl, w tzw. Konto Przedsiębiorcy, które będzie dostępne na Biznes.gov.pl.

„Dzięki temu przedsiębiorca otrzyma jedno miejsce, w którym będzie mógł załatwiać sprawy urzędowe od A do Z. Jedyne, czego będzie do tego potrzebował, to aktywny Profil Zaufany. W razie potrzeby będzie też mógł skorzystać z pomocy naszych konsultantów na infolinii” – wyjaśnia wicepremier Jarosław Gowin.

Konto przedsiębiorcy

Źródło: shutterstock

Co oferuje Konto Przedsiębiorcy?

Jak przekonuje resort rozwoju, pracy i technologii Konto Przedsiębiorcy to wiarygodne i bezpieczne, miejsce do załatwiania wszystkich niezbędnych kwestii związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. Konto Przedsiębiorcy ma pozwolić  na sprawdzanie powiadomień, statusu i historii realizowanych spraw urzędowych, również spraw załatwianych w rejestrze CEIDG. Usługa ma pozwolić na wielokrotne korzystanie z danych raz wprowadzonych. Konto ma również być wyszukiwarką firm zarejestrowanych w CEIDG i KRS, która ma ułatwić przedsiębiorcom weryfikację kontrahentów. W systemie mają także znajdować się „przypominajka” o zbliżających  się terminach załatwienia danej sprawy urzędowej, tak aby przedsiębiorca nie przeoczył żadnej ważnej dla niego daty związanej z prowadzeniem działalności gospodarczej.

Więcej szczegółów o połączeniu ceidg.gov.pl i Biznes.gov.pl znajduje się na stronie Biznes.gov.pl.