Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

Darmowy program do rozliczania PIT
Pobierz e-pity 2022
Darmowy program do rozliczania PIT
Przycisk pobierania programu e-pity
Pobierz e-pity 2022

Będzie kolejne wydłużenie terminu zapłaty zaliczek PIT. Ostateczny termin nawet w grudniu

Iwona Maczalska 29.05.2020 14:11 (aktualizacja: )

Przepisy Tarczy antykryzysowej umożliwiają przedsiębiorcom przekazanie zaliczek na podatek PIT za marzec i kwiecień 2020 roku do 1 czerwca. Okazuje się, że termin zostanie ponownie wydłużony i obejmie również miesiąc maj. Wszystko za sprawą najnowszego projektu autorstwa ministerstwa finansów.

[AKTUALIZACJA 01.06.2020 - Rozporządzenie Ministra Finansów w sprawie przedłużenia terminów przekazania przez niektórych płatników zaliczek na podatek dochodowy i zryczałtowanego podatku dochodowego(Dz.U. 2020 poz. 972)zostało opublikowane dnia 1 czerwca]

Ministerstwo Finansów 29 maja przekazało projekt rozporządzenia w sprawie przedłużenia terminów przekazania przez niektórych płatników zaliczek na podatek dochodowy i zryczałtowanego podatku dochodowego. Projekt zakłada przedłużenie terminu na wpłatę podatku dochodowego od osób fizycznych pobranego w formie zaliczek na podatek dochodowy i zryczałtowany podatek dochodowy, od wypłat lub świadczeń ze stosunku służbowego, stosunku pracy, pracy nakładczej lub spółdzielczego stosunku pracy oraz od zasiłków pieniężnych z ubezpieczenia społecznego.

» Zaliczki pobrane od wynagrodzeń pracowników w marcu i kwietniu przekaż do 1 czerwca

Dłuższy termin zapłaty zaliczek PIT pobranych w maju

Projekt Ministerstwa Finansów dokonuje kolejnego wydłużenia terminu zapłaty zaliczek PIT do:

1.      20 sierpnia 2020 roku – w odniesieniu do podatku dochodowego pobranego w marcu,

2.      20 października 2020 roku – w odniesieniu do podatku dochodowego pobranego w kwietniu.

Zmiany dotkną również zaliczki na podatek oraz zryczałtowany podatek dochodowy pobrany w maju 2020 roku. W przypadku tych zaliczek proponuje się wydłużenie terminu przekazania zaliczek do dnia 20 grudnia 2020 roku.


Źródło: legislacja.rcl.gov.pl

Projekt zakłada, że z wydłużenia terminów skorzystać będą mogli skorzystać również płatnicy pośredniczący w przekazywaniu kwoty podatku pobranej od podatników.

Płatnik PITKoronawirus w Polsce