ZUS przypomina: Złóż dodatkowe dokumenty rozliczeniowe by skorzystać z mały ZUS plus

Iwona Maczalska

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że warunkiem korzystania z ulgi mały ZUS plus jest terminowe złożenie dokumentów rozliczeniowych do Zakładu. Termin mija 10. oraz 15. lutego.

» Mały ZUS Plus - poradnik PIT.pl

,, Osoba prowadząca działalność gospodarczą, która korzystała w 2020 r. z ulgi mały ZUS plus i nadal w 2021 r. chce opłacać niższe składki, nie musi ponownie zgłaszać się do ubezpieczeń. Natomiast płatnik, który dopiero od 2021 r. chce skorzystać z małego ZUS plus, musi zgłosić się do ubezpieczeń z kodem, który rozpoczyna się od cyfr 05 90 albo 05 92” – informuje ZUS na swojej stronie internetowej. Warunkiem skorzystania z ulgi jest nie tylko przekazanie dokumentów zgłoszeniowych (termin minął 1 lutego), lecz również terminowe przekazanie dodatkowych dokumentów rozliczeniowych.

Ulga mały ZUS plus - dokumenty rozliczeniowe

Źródło: twitter.com/zus_pl

Dodatkowe dokumenty rozliczeniowe - warunek skorzystania z maly ZUS plus

Oprócz dokumentów zgłoszeniowych płatnik, który chce skorzystać z małego ZUS plus, zobowiązany jest również do przekazania do Zakładu dokumentów rozliczeniowych ZUS DRA cz. II. albo ZUS RCA cz. II, z kompletem ZUS DRA za styczeń 2021 roku. Ostateczny termin ich przekazania mija w przypadku osób fizycznych opłacających składki za siebie 10. lutego, a w przypadku pozostałych płatników 15. lutego.

/na podstawie zus.pl

Niski ZUSZUSHOT