ZUS przypomina: wnioski o zwolnienie ze składek tylko do poniedziałku

Iwona Maczalska

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że zostały ostatnie dni na złożenie wniosku o zwolnienie ze składek ZUS w ramach Tarczy 5.0. Ostateczny termin mija bowiem 30 listopada.

Przedsiębiorcy zainteresowani uzyskaniem zwolnienia z opłacania składek ZUS za okres lipiec, sierpień oraz wrzesień 2020 roku muszą się śpieszyć. ZUS będzie bowiem przyjmował wnioski wyłącznie do końca listopada.

Zwolnienie z ZUS w ramach Tarczy 5.0

Źródło: twitter.com/zus_pl

Zwolnienie w ramach Tarczy 5.0 - dla kogo?

Zwolnienie ze składek ZUS za okres lipiec, sierpień oraz wrzesień 2020 roku wprowadziły przepisy Tarczy 5.0. Oznacza to, że ulga ta skierowana jest wyłącznie dla przedsiębiorców z branży turystycznej. Niestety nie wszyscy mogą z niej skorzystać. Podstawowym warunkiem ubiegania się o zwolnienie jest prowadzenie przeważającej części działalności gospodarczej na podstawie konkretnych kodów PKD, które zostały wskazane w ustawie - Tarczy 5.0. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule ,, Zwolnienie ze składek ZUS w ramach Tarczy 5.0. Dla kogo i na jakich zasadach?”.

Zwolnienie z ZUS - niezbędny wniosek, instrukcja wysyłki

Wniosek o zwolnienie ze składek ZUS za okres lipiec-wrzesień 2020 roku można złożyć poprzez platformę usług elektronicznych PUE ZUS. Wnioskiem właściwym dla tej ulgi jest wniosek RDZ-B. Przedsiębiorcy mający wątpliwości, jak odszukać i złożyć wniosek RDZ-B przez PUE mogą skorzystać z instrukcji przygotowanej przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Można ją pobrać na stronie ZUS.pl albo tutaj.

Zwolnienia z ZUSKoronawirus w Polsce