Z tarczą czy na tarczy? Jak Twoja firma radzi sobie z koronawirusem? [Sonda PIT.pl]

Pandemia Covid-19 to czas, który odbił się na kondycji finansowej wielu przedsiębiorców. Kolejne tarcze antykryzysowe miały dać możliwość przetrwania tego ciężkiego czasu. Czy uzyskane formy wsparcia były wystarczające? Czego potrzeba teraz, by działalność gospodarcza wróciła do stanu sprzed pandemii?  Zachęcamy do udziału w badaniu PIT.pl.

,,Z dnia na dzień moja firma przestała funkcjonować”, ,,Zostałem z brakiem środków na utrzymanie firmy i pracowników”, ,,W moim magazynie zalegają liczne towary, które zakupiłem, lecz przez epidemię nie udało mi się ich już sprzedać” – to tylko nieliczne głosy przedsiębiorców docierające do redakcji PIT.pl. Potwierdzają one, że czas epidemii w Polsce nie jest łatwy dla firm, w tym także biur księgowych. Choć Ministerstwo Finansów mówi o miliardach złotych przekazanych na programy wsparcia dla przedsiębiorców, to coraz częściej słyszymy, że nie są one wystarczające.

W jakiej sytuacji są obecnie polscy przedsiębiorcy? Jak oceniają rządowe tarcze antykryzysowe, które miały pomóc walczyć ze skutkami epidemii? Jakich form wsparcia oczekują, by przetrwać najbliższe miesiące? Na te i inne pytania odpowiedzi szukamy w naszym badaniu. Udostępniamy krótką ankietę, na bazie której powstanie dogłębna analiza sytuacji polskiego przedsiębiorcy po pięciu miesiącach kryzysu. Zachęcamy do jej wypełnienia.


Jeśli nie widzisz ankiety poniżej, wypełnij ją tutaj.

 

(edited)

Koronawirus w PolsceHOT