Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

Darmowy program do rozliczania PIT
Pobierz e-pity 2022
Darmowy program do rozliczania PIT
Przycisk pobierania programu e-pity
Pobierz e-pity 2022

W ZUS wnioski bez kontaktu osobistego z pracownikiem

Katarzyna Sudaj 15.03.2020 21:00 (aktualizacja: )

We wszystkich placówkach ZUS w poniedziałek pojawią się wyodrębnione strefy, w których petenci będą mogli samodzielnie złożyć wnioski, bez kontaktu osobistego z pracownikami Zakładu. Takie rozwiązanie ma na celu zwiększenie poziomu bezpieczeństwa.

Skarbówka też zamyka urzędy dla podatników. Sprawy najlepiej załatwiać online

W związku z sytuacją zagrożenia epidemicznego - w trosce o bezpieczeństwo klientów - ZUS zdecydował, że w okresie od 16 do 27 marca 2020 r. ograniczna kontakt bezpośredni swoich pracowników z petentami. We wszystkich oddziałach powstaną strefy samoobsługowe - klienci będą składali w nich wnioski, bez potrzeby bezpośredniego kontaktu z pracownikami ZUS.

Najlepiej zadzownić albo załatwić sprawę online na PUE ZUS

Zakład Ubezpieczeń Spoęłcznych przypomina, że w sposób niezakłócony funkcjonuje obsługa klientów w Centrum Obsługi Telefonicznej. Do  dyspozycji jest ogólnopolska linia telefoniczna pod numerem telefonu 22 560 16 00 dostępna w dni robocze w godz. 7-18.

Urząd zachęca również do zakładania profili na portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS i korzystania z usług elektronicznych. Konto na portalu PUE ZUS można założyć bez wychodzenia z domu – przez internet - za pomocą profilu zaufanego (ePUAP/login.gov) lub bankowości elektronicznej. Na PUE ZUS można samodzielnie pobrać potwierdzenia z danymi zgromadzonymi w ZUS oraz przekazać elektronicznie wnioski o wydanie stosownych zaświadczeń.

Źródło: ZUS

Koronawirus w PolsceZUS