Pobierz e-pity 2019

W jakim terminie fiskus zwróci nadpłatę podatku PIT?

Iwona Maczalska 05.03.2014 09:00 (aktualizacja: )

Iwona Maczalska, PIT.plPodatnicy, którzy złożyli już swoją deklarację PIT i szczęśliwie odnotowali nadpłatę podatku, mogą spodziewać się szybkiego zwrotu pieniędzy. Sprawdź, jaki jest maksymalny termin oczekiwania na zwrot podatku.
 

Pobierz bezpłatny program i rozlicz się z fiskusem już dziś!

W myśl Art. 77. § 1. pkt. 5 ordynacji podatkowej nadpłata podlega zwrotowi w terminie 3 mc-y od dnia złożenia deklaracji PIT lub 2 miesiące od jej korekty, jeśli korekta PIT była złożona po miesiącu lub później od złożenia właściwej deklaracji.

Warto podkreślić, że im wcześniej rozliczymy naszego PIT-a, tym wcześniej dostaniemy zwrot nadpłaty podatku. W zależności od wielkości urzędu skarbowego i sprawności obsługi, zwrot podatku może nastąpić nawet w ciągu kilku dni, zwłaszcza przy e-deklaracji wysłanej on-line. PIT przez Internet złożony na początku kwietnia to zwrot podatku w ciągu 2-3 tygodni. Chyba, że urzędnik fiskusa dopatrzył się nieprawidłowości z deklaracji i zamiast zwrotu podatku, wezwie nas do urzędu celem wyjaśnienia wątpliwości.

Podatnicy, którzy PIT złożą na ostatnią chwilę 30 kwietnia 2014 roku, na zwrot podatku mogą czekać nawet do końca lipca 2014 roku.

Iwona Maczalska
PIT.pl