Rząd otwiera hotele i restauracje. Od kiedy zaczną funkcjonować?

Iwona Maczalska

Na dzisiejszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki przedstawił szczegóły kolejnych etapów odmrażania gospodarki. Jak stwierdził - przyszedł czas na wznowienie działalności hoteli i gastronomii. W jakim zakresie i od kiedy zaczną funkcjonować? Wyjaśniamy …

» Tarcza 9.0 przyjęta przez rząd, pomoc dla firm na marzec i kwiecień od 26 kwietnia 2021 r.

W dniu dzisiejszym odbyła się konferencja prasowa Mateusza Morawieckiego. Premier przedstawił szczegóły kolejnego odmrażania gospodarki. Chodzi o otwarcie hoteli i restauracji, ośrodków świadczących usługi sportowe, szkół, czy ośrodków kulturowych. W ograniczonym zakresie, przestrzegając obostrzeń sanitarnych będzie można również powrócić do organizacji wesel i innych imprez okolicznościowych.

Odmrażanie gospodarki - maj 2021

Źródło: Kancelaria Premiera

Kiedy otwarcie restauracji i hoteli? 

Jako pierwsze zostaną otwarte hotele. W ich przypadku obłożenie nie będzie mogło przekraczać 50%. Zamknięte pozostaną jednak nadal dalej strefy restauracyjne i spa w hotelach.

Otwarcie hoteli od maja 2021

Źródło: twitter.com/PremierRP

Obiekty gastronomiczne będą mogły zacząć swoją działalność 15 maja, jednak początkowo wyłącznie w formie funkcjonującej na świeżym powietrzu (ogródki). Pełne otwarcie restauracji (na zewnątrz jak i wewnątrz) zaplanowane jest na 29 maj. W przypadku jednak działalności wewnątrz lokali obowiązywać będzie limit obłożenia 50%.

 

Więcej na temat łagodzenia obostrzeń znajdziesz tutaj.

 

Koronawirus w Polsce