Umorzone składki ZUS zdrowotne w 2020 roku. Jak wypełnić PIT-16A?

2017-12-07
Ministerstwo Rozwoju i Finansów opublikowało listę najczęściej zadawanych pytań w zakresie nowych obowiązków związanych z raportowaniem Country-by-Country. Raportowanie CbC ma wyposażyć administracje podatkowe w wyspecjalizowane narzędzie służące do oceny ryzyka związanego z cenami transferowymi.
Raportowanie Country-by-Country / YAY foto
Państwa należące do OECD i G20 zobowiązały się do implementacji mechanizmu raportowania według krajów (ang. Country-by-Country Reporting, CBC). Działania podjęte przez OECD znalazły poparcie także na forum Unii Europejskiej, w efekcie czego wydana została odpowiednia dyrektywa Rady UE zobowiązująca państwa członkowskie do implementacji tego rozwiązania.
<< Czy Jednolity Plik Kontrolny będzie wykorzystywany dla celów cen transferowych? >>
Celem wprowadzenia raportowania CBC jest wyposażenie administracji podatkowej w wyspecjalizowane narzędzie służące do oceny ryzyka związanego z cenami transferowymi. Mechanizm ten ma za zadanie podnieść skuteczność zwalczania nadużyć podatkowych prowadzących do transferu zysków do innych jurysdykcji, w tym do rajów podatkowych.
W wyniku wprowadzenia raportowania Country-by-Country duże międzynarodowe grupy kapitałowe będą zobowiązane do udostępnienia administracji podatkowej m.in. informacji o:
By zapewnić podatnikom jak największą pewność prawną w procesie wdrażania tego mechanizmu, Ministerstwo Finansów przedstawia odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące raportowania Country-by-Country (plik pdf 336 KB)
Źródło: finanse.mf.gov.pl