Problemy w e-Urzędzie Skarbowym - podatnicy alarmują o braku dostępu do złożonych deklaracji

Ewelina Czechowicz

Od 1 stycznia 2023 r. występują problemy  z dostępnością funkcji w e-Urzędzie Skarbowym. Podatnicy nie mają dostępu do złożonych dotąd deklaracji podatkowych. Infolinia KAS nie potrafi wskazać kiedy problem zostanie rozwiązany.

Nowy rok, nowe problemy w e-Urzędzie Skarbowym

Jak alarmują podatnicy od wczoraj (1.01.2023) podatnicy logujący się na e-Urząd Skarbowy nie mają dostępu do deklaracji złożonych w ubiegłych latach. Infolinia informuje o "problemach technicznych" i nie jest w stanie podać czasu usunięcia problemów. Tak wygląda cyfryzacja w wykonaniu Ministerstwa finansów.

Twój ePIT w eUrząd Skarbowy 2022/2023 - PIT.pl - PIT.pl

Problemy w e-Urzędzie Skarbowym

Źródło: grafika otrzymana od czytelnika PIT.pl

e-Urzad Skarbowy

e-Urząd Skarbowy ma umożliwić załatwienie wielu spraw online - bez wychodzenia z domu, na dowolnym urządzeniu, 24/7 jednak jak się okazuje nie zawsze jest to możliwe.

e-Urząd Skarbowy: Co załatwisz online? - PIT.pl

Awaria w e-urzędzie skarbowym

Źródło: shutterstock

Problemy w e-Urzędzie Skarbowym

W związku ze zgłoszeniami czytelników i ich problemach poprosiliśmy resort finansów o informacje czym spowodowane sa problemy w e-Urzędzie Skarbowym i kiedy zostanie przywrócona pełna funkcjonalność aplikacji.  Jak informuje wydział prasowy Ministerstwa Finansów "zeznania za lata ubiegłe są już dostępne w usłudze Twój e-PIT.  Informujemy również, że w związku z zaplanowanymi pracami serwisowymi usługa Twój e-PIT nie będzie dostępna od 4 stycznia od godziny 16:00 do 5 stycznia do godz. 22:00".

Twój e-PITHOT