Do kiedy pracodawca musi dostarczyć PIT-11 za 2020 rok?

Zasadniczym celem ustawy jest modyfikacja przepisów dotyczących blokady rachunku podmiotu kwalifikowanego oraz mechanizmu podzielonej płatności (split payment).
<< Już nie będzie można zaskarżyć decyzji o blokadzie firmowego konta na 72 godziny >>
Ustawa wprowadza zmiany w: ustawie z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Ordynacja podatkowa, ustawie z dnia 17 listopada 1964 – Kodeks postępowania cywilnego, ustawie z dnia 17 czerwca 1966 r. o postępowaniu egzekucyjnym w administracji, ustawie z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Prawo bankowe, ustawie z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług, ustawie z dnia 5 listopada 2009 r. o spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych, ustawie z dnia 16 listopada 2016 r. o Krajowej Administracji Skarbowej, ustawie z dnia 9 marca 2017 r. o wymianie informacji podatkowych z innymi państwami, ustawie z dnia 15 grudnia 2017 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw oraz w ustawie z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu.
<< Konta firm podejrzanych o oszustwa podatkowe zostaną zablokowane >>
Zmiany w przepisach ordynacji podatkowej obejmują:
<< MF: Mechanizm podzielonej płatności (MPP) - najczęstsze pytania podatników >>
Ustawa wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia. Z dniem następującym pod dniu ogłoszenia mają wejść w życie przede wszystkim te przepisy, które są związane z mechanizmem podzielonej płatności w VAT. Z dniem 1 października mają wejść w życie przepisy dotyczące sygnalizowania przez izbę rozliczeniową rozbieżności pomiędzy numerami z banków lub SKOK-ów a numerami z Centralnego Rejestru Podmiotów – Krajowej Ewidencji Podatników. Z kolei z dniem 1 lipca 2019 r. mają wejść w życie przepisy dotyczące rozszerzenia definicji rachunku podmiotu kwalifikowanego, przepisy rozszerzające katalog danych przesyłanych przez banki i SKOK-i do Szefa KAS za pośrednictwem STIR, a także przepisy o informowaniu przez bank lub SKOK o przekazaniu żądania lub dokonaniu blokady na wniosek podmiotu kwalifikowanego.
Źródło: Prezydent.pl