Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

Darmowy program do rozliczania PIT
Pobierz e-pity 2022
Darmowy program do rozliczania PIT
Przycisk pobierania programu e-pity
Pobierz e-pity 2022

Nie będzie żadnych kar za PIT po terminie. Byle zdążyć do ...

Katarzyna Sudaj 26.03.2020 08:51 (aktualizacja: )

W pakiecie rozwiązań dla tarczy antykryzysowej rząd nie uwzględnił zapowiadanego wydłużenia terminu na rozliczenia roczne PIT za 2019 rok. Minister finansów zaznaczył, że w przypadku rocznych deklaracji PIT nie będzie żadnych sankcji, jeżeli ktoś złoży je po terminie.

Najlepszy i najprostszy sposób na PIT - Program e-pity 2022.

Nie musisz znać się na PIT-ach. Oblicz wygodnie wysokość Twojego podatku PIT kompleksowo razem z wszystkimi ulgami, odliczeniami i nową kwotą wolną od podatku.

Pamiętamy zapowiedź szefa resortu finansów Tadeusza Kościńskiego sprzed tygodnia, gdy na pierwszej konferencji prasowej dotyczącej tarczy antykryzysowej zapowiedział wydłużenie terminu na rozliczenia roczne PIT o jeden, a może nawet dwa miesiące. 

W środę na koniec dnia podano do publicznej informacji, że rząd zaakceptował rozwiązania zawarte w pakiecie dotyczącym tarczy antykryzysowej. W czwartek te propozycje zostaną skonsultowane z opozycją.

PIT za 2019 rok do 30 maja

PIT do 30 maja

Źródło: Twitter, MF

Podsumowując te rozwiązania, minister finansów powiedział, że w przypadku rocznych deklaracji PIT nie będzie żadnych sankcji, jeżeli ktoś złoży je po terminie – do końca maja.

Zaliczki na PIT pracowników zostaną przesunięte o 3 miesiące

Szef resortu finansów poinformował, że zaliczki na PIT pracowników zostaną przesunięte o 3 miesiące. 

» Odroczenia płatności PIT tylko dla pracodawców

Powstanie także formularz wniosku np. o umorzenie podatku, a wniosek zostanie automatycznie przekazany do urzędu skarbowego. Jak zaznaczył Tadeusz Kościński, firmy będą mogły występować do urzędów skarbowych z wnioskami o rozłożenie podatku na raty, przesunięcie terminu, a nawet całkowite umorzenie należności.

Koronawirus w PolsceRozliczenie roczneWspólne rozliczenie PITPIT-36PIT-37Odliczenia w PITKorekta PIT