MF wydłuża terminy dotyczące sprawozdań finansowych. Nowe terminy dla wszystkich jednostek

Iwona Maczalska

Ministerstwo Finansów zajęło stanowisko w sprawie postulatów środowiska księgowych, dotyczących wydłużenia terminów na sporządzanie sprawozdań finansowych za 2020 rok. Terminy zostaną faktycznie wydłużone i będą dotyczyły wszystkich jednostek.

» Sprawozdania finansowe za 2020 rok. Jest petycja o wydłużenie terminów

Ministerstwo Finansów poinformowało o rozpatrzeniu postulatów księgowych związanych z wydłużeniem terminów na sporządzanie sprawozdań finansowych. Jak się okazuje terminy zostaną faktycznie wydłużone.

Sprawozdania Finansowe 2020

Źródło: twitter.com/MF_GOV_PL

MF odpowiada na postulaty środowiska księgowych

Resort finansów na swojej stronie internetowej informuje o uwzględnieniu postulatów księgowych w zakresie wydłużenia obowiązujących terminów na sporządzenie sprawozdań finansowych. Jak można przeczytać na stronie internetowej ,, Ministerstwo Finansów wychodzi naprzeciw postulatom, zgłaszanym przez przedsiębiorców oraz księgowych, w sprawie przedłużenia terminu sporządzenia sprawozdań finansowych za rok 2020. Biorąc pod uwagę trudną i dynamiczną sytuację związaną z COVID-19, podjęto decyzję o przedłużeniu terminów na sporządzenie sprawozdań finansowych dla:

  • jednostek sektora prywatnego oraz organizacji non-profit - o 3 miesiące,
  • jednostek sektora finansów publicznych - o 1 miesiąc.

Rozporządzenie w tej sprawie jest na końcowym etapie procesu legislacyjnego.”

Cały projekt rozporządzenia można pobrać tutaj.

 

HOT