Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

Darmowy program do rozliczania PIT
Pobierz e-pity 2022
Darmowy program do rozliczania PIT
Przycisk pobierania programu e-pity
Pobierz e-pity 2022

MF: Nowe rozporządzenie dot. sprawozdań finansowych w Dzienniku Ustaw

Redakcja PIT.pl

Ministerstwo Finansów poinformowało o nowym Rozporządzeniu dot. sprawozdań finansowych składanych przez podatników podatku dochodowego od osób fizycznych prowadzących księgi rachunkowe. Rozporządzenie zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw 13 kwietnia br. Co zmienia?

Minister Finansów rozporządzeniem z dnia 8 kwietnia 2022 r. wyznaczył Naczelnika Zachodniopomorskiego Urzędu Skarbowego w Szczecinie do wykonywania zadań Szefa Krajowej Administracji Skarbowej w zakresie przyjmowania i obsługi sprawozdań finansowych składanych przez podatników podatku dochodowego od osób fizycznych prowadzących księgi rachunkowe oraz czynności, o których mowa w art. 45 ust. 8a ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych. Rozporządzenie zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw 13 kwietnia br.

Źródło: shutterstock

Przepisy weszły w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia, tj. 28 kwietnia 2022 r.

Ponadto Ministerstwo Finansów przypomina, że utworzenie sprawozdania finansowego i jego wysyłka do Szefa KAS są możliwe przy użyciu:

  • bezpłatnej aplikacji udostępnionej przez Ministerstwo Finansów na stronie: podatki.gov.pl
  • dostępnych na rynku aplikacji komercyjnych

W przypadku pojawienia się wątpliwości albo problemów dotyczących sporządzania, podpisania i wysyłania sprawozdania finansowego, prosimy o kontakt za pośrednictwem adresu e-mail: [email protected]

W przypadku wysyłki sprawozdania do Szefa KAS przez ePUAP prosimy wskazywać jako adresata Zachodniopomorski US w Szczecinie, adres skrytki: /8xa2k23ncv/SkrytkaESP

Źródło: MF

CITKsięgowość