Skip to content

Twój e-PIT Rozlicz PIT 2025 online

wersja na Windows

Przycisk kierujący na stronę e-pity

lub pobierz program

17

30

Twój e-PIT Rozlicz PIT 2025 online

wersja na Windows

Przycisk kierujący na stronę e-pity
17
30

Twój e-PIT Rozlicz PIT 2025 online

wersja na Windows

Przycisk kierujący na stronę e-pity
17
30

KSeF: ,,Osiągnąłeś limit zapytań”?

Chciałeś zalogować się do KSeF ale pojawia Ci się komunikat ,,Osiągnąłeś limit zapytań”? Wina nie leży po Twojej stronie. Przeciążone serwery ministerstwa nie pozwalają na zalogowanie.

Od 1 lutego funkcjonuje Krajowy System e-Faktur. Po spokojnej niedzieli przyszedł jednak poniedziałek, który przyniósł podatnikom wiele niespodzianek. Jedna z nich dotyczyła awarii KSeF i nagminnie występujących komunikatów o limicie zapytań przy próbie logowania. Problem nada trwa. Dziś – we wtorek 03 lutego użytkownicy nadal alarmują o problemach.

Awaria KSeF
Źródło: ksef.gov.pl / logowanie

Pierwsza awaria KSeF. Użytkownicy bez możliwości logowania

W poniedziałek miała miejsce pierwsza awaria Krajowego Systemu e-Faktur. Dotyczyła ona m.in. profilu zaufanego, co uniemożliwiło logowanie za pośrednictwem tej metody. To jednak nie wszystko. Podatnicy alarmowali również, że nie mogą podjąć próby logowania z uwagi na komunikat ,,Osiągnąłeś limit zapytań” – mimo, że próbę logowania podejmują po raz pierwszy.

Więcej o awarii w artykule ,,Pierwsze problemy z KSeF. Awaria profilu zaufanego uniemożliwia zalogowanie”.

KSeF nadal nie działa?

Niestety wszystko wskazuje na to, że Ministerstwo Finansów nadal nie rozwiązało problemu z logowaniem. Dziś, we wtorek 03 lutego użytkownicy ponownie informują o braku możliwości logowania przez profil.

Komentarze / PIT.pl

O wszelkich zmianach będziemy informowali na bieżąco.

37 komentarzy na temat “KSeF: ,,Osiągnąłeś limit zapytań”?”

  1. A może chodzi o to aby rozwalić polską gospodarkę przyjdą niemieckie firmy i pozamiataja razem z tuskiem

  2. Dwa dni kombinuję jak pobrać fakturę .. i nic. Zamiast pracować próbuje sie logować…. ktoś mi zwróci za dwa stracone dni ??

  3. Dziś dalej powtórka z rozrywki. Tym razem dla odmiany komunikat „Wystąpił nieoczekiwany błąd ” przy próbie logowania do KSeF.
    Ciekawe jak w kwietniu dojdzie 100x tyle FV z JDG i innych spółek…

  4. To nie jest wina KSeF, profil zaufany nie wyrabia. Ludzie macie inne sposoby logowania do KSeF które działają bez problemu

    1. Komunikacja miejska nie działa. Ale zawsze można pojechać do pracy taksówką.
      Dzięki za takie rady.
      Wypadałoby dodać magiczne słowo, że te inne metody logowania są PŁATNE. Nie ważne ile i czy kogoś stać czy nie. Nie chcę być zmuszany do wyrabiania pieczęci za 1500zł rocznie.

    2. No chyba że musisz podpisać dokument profilem zaufanym to sobie możesz pobimbać. Zrobili bubla i go pokazali. Teraz nagle zbyt duże zainteresowanie, ludzi którym kazali z tego korzystać. Dodatkowo jeszcze kilkaset tysięcy logujących się do m-obywatela, czy innych usług gov. System postawiony na szybko, pewnie bez odpowiedniej infrastruktury serwerowej i sieciowej.

    1. A działała ci po 1 lutego?
      A miałeś ją już w styczniu na KSEF 1.0 ?
      Jeśli odpowiedz na oba pytania brzmi TAK, to usuń dane aplikacji w telefonie i od początku załóż profil.
      Informatycy z MF skopali temat przy upgrade danych z 1.0

      1. Edit:
        Odpowiedzi na pytania kwalifikujące, że jest to problem z upgrade aplikacji to… Pierwsze NIE, a na drugie TAK.

  5. To nie tylko Ksef nie dzialal nie można się było zalogować ani do Ksef ani do CEIDG ani do Zus ani do Biznes.gov nawet używając Podpisu Kwalifikowanego wszystko się wysypało ale to było do przewidzenia a jeszcze w niedzielę Ministerstwo Finansów odtrąbiło WIELKI SUKCES KSEF powstał kolejny Wielki Bubel na miarę Polskiego Ładu.Niech Panowie z Ministerstwa wyjdą zza swoich biurek i wreszcie posłuchają przedsiębiorców .Masakra Wstyd i jakaś Wielka Parajona

    1. No i jeszcze kolejne pytanie kto zwróci Przedsiębiorcom i Biurom Rachunkowym koszty wdrożenia tego wspaniałego systemu KSEF zapłacone informatykom i firmom które są dystrybutorami systemów księgowych za które to My a nie Ministerstwo muszą zapłacić. CZIEKAWY temat na pozew zbiorowy do Minusterstwa Finansów za zwrot kosztów wdrażania Fisklanego Bubla

      1. Czemu ktoś miałby zwracać komukolwiek koszty wdrożenia? XD Wynajmowanie firmy nie jest obowiązkowe. Nic tylko byście chcieli darmowe pieniądze za wszystko.

  6. Mam pytanie: czy pan Neneman dzieje z deklaracja będzie wciągał konferencje dyscyplinarne wobec osób, które na profilach MF i KAS szerzyły dezinformacje mówiąc, że system będzie działał?

  7. Pobrałem fakturę z KSeF ale po zeskanwowaniu kodu QR – system mówi nie ma takiej fajtury.A księgowanie tych faktur na różne konta porażka!!!!!!

      1. Za poprzednich to nawet testowy nie wystartował o czasie, a funkcjonować w miarę ok zaczął chyba dopiero po ponad miesiącu.

  8. Tragedia przez wielkie T, logowanie przez podpis kwalifikowany też nie działa.
    Pierwszy dzień działania i pierwsza awaria, nie napawa to optymizmem.

  9. Kiedyś przegrali wybory za zapie…lenie naszych pieniędzy z OFE. Następni przegrali za nowy ład. Teraz ci znowu fundują nam bubel, za który będą przegrane wybory. A potem dziwią się, czemu obie konfy mają już ponad 20%…

  10. Amatorka i zadowoleni z wdrożenia urzędnicy – nie przedstawiają opini użytkowników których dotyczą problemy tylko punkt widzenia zza własnego biurka. Wsadźcie sobie w d… ten „system”. Nie mam co robić na jdg tylko nikomu do niczego niepotrzebnych systemów fiskalnych się uczyć.

  11. Niestety tego można się było spodziewać, niedopracowane i nie przetestowane systemy, a teraz my przedsiębiorcy musimy tracić czas i pieniądze.

  12. Ci ludzie jednego dnia nie przepracowali w prywatnym biznesie. Od lat na stołkach albo w samorządzie, albo jak się udało do koryta, to wyżej. Nie mają bladego pojęcia o tym, jak się pracuje. Dlatego puszczają gniota a ty podatniku sobie radź.

  13. Wydane dziesiątki tysięcy, dziesiątki godzin szkoleń i co? Też nie mogę się zalogować.
    Cieszę się? Mam tego dosyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *