Karta podatkowa na 2018 r. Złóż PIT-16

Katarzyna Sudaj 15.01.2018 11:00 (aktualizacja: )

Na początku każdego roku podatnik ma możliwość wyboru lub zmiany dotychczasowej formy opodatkowania. Pewne rodzaje działalności gospodarczej mogą korzystać z karty podatkowej. W tym celu należy złożyć wniosek PIT-16.

Karta podatkowa na 2018 r. Złóż PIT-16

Karta podatkowa na 2018 r. Złóż PIT-16 /

 

Opodatkowanie kartą podatkową to jedna z najprostszych form opodatkowania. Polega na opłacaniu stałej kwoty podatku, niezależnie od wartości faktycznie uzyskiwanych przychodów. Równocześnie nie pozwala ona na odliczenia żadnych kosztów prowadzonej działalności. W deklaracji rocznej PIT-16A, którą składa się do końca stycznia, można odliczyć tylko wysokość zapłaconej składki na ubezpieczenie zdrowotne.

PIT-216A za 2017 rok. Nie musisz liczyć ryczałtu ręcznie

Skorzystaj z bezpłatnego programu e-pity 2017. 
Szybko i wygodniej wypełnij PIT-16A [POBIERZ PROGRAM]

 Karta podatkowa to forma podatku ryczałtowego, która sprawdza się w firmach z małych miejscowości, zatrudniających niewielu pracowników. Im większe miasto i im więcej zatrudnionych osób, tym wyższe stawki karty podatkowej.

Termin na wybór karty podatkowej PIT-16

Kartę podatkową można wybrać przy zakładaniu działalności gospodarczej lub na początku każdego roku podatkowego. Do 20 stycznia danego roku składa się wniosek PIT-16 o zastosowanie opodatkowania w formie karty podatkowej na dany rok podatkowy. 20 stycznia 2018 roku wypada w sobotę, więc wyjątkowo termin zostaje przesunięty na poniedziałek 22 stycznia 2018 r.

Katarzyna Sudaj, PIT.pl

Karta podatkowa