Jak połapać się w zmianach? Wydanie specjalne o podatkach

Redakcja PIT.pl

Rozpoczynający się okres rozliczeń rocznych przynosi wiele zmian i nowości, a będzie trudny jak żaden dotychczas. Zarówno dla zwykłego podatnika, jak i dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Dlatego wspólnie z Redakcją Bankier.pl chcemy rozwiać choć część wątpliwości. We wtorek 17 stycznia br. zapraszamy na dzień z PIT-ami.


Źródło: shutterstock.com

– Skąd pomysł na specjalne wydanie serwisu? Decydujemy się na takie, gdy tematy z naszego otoczenia gospodarczego znacząco przybierają na sile i zaczynają rezonować na kolejne grupy obywateli – tłumaczy Malwina Wrotniak, redaktor naczelna Bankier.pl.

– Od miesięcy otrzymujemy sporo sygnałów o tym, jak inny, a mówiąc wprost - jak trudny będzie rozpoczynający się właśnie okres rozliczeń z fiskusem za 2022 rok. Trudny dla podatników, często zdezorientowanych w licznych zmianach podatkowych, które w 2022 roku zafundował im rząd, i trudny dla specjalistów, którym przyjdzie tych zdezorientowanych podatników obsługiwać. 17 stycznia będziemy przyglądali się jednej i drugiej perspektywie. Podpowiemy czytelnikom, na jakie kwestie w tym okresie wysyłania PIT-ów powinni zwrócić szczególną uwagę, mówiąc wprost - jak połapać się w zaistniałych zmianach - uzupełnia Malwina Wrotniak. - Owszem, w tym roku - w związku z podwyższeniem kwoty wolnej - znacząco powiększyła się grupa osób, które nie muszą przejmować się wysyłaniem PIT-u do urzędu skarbowego. Mimo to, zmiany dotkną wielu z nas i naszych bliskich, niestety również w sensie finansowym. - dodaje.

Wszystkie teksty Bankier.pl poświęconemu rozliczeniom PIT z fiskusem za 2022 rok

  1. "Polski ład" uderzył w przedsiębiorców. Ten sezon PIT-ów pokaże, ile zapłacą za reformę
  2. PIT rodzica. 8 sposobów na obniżenie podatku za 2022 rok, jeśli masz dziecko
  3. Mitręga księgowych. Podnoszą ceny usług przez rządowy bałagan z "Polskim ładem"
  4. Oceniamy "Polski ład". Subiektywny antyranking zmian w podatkach
  5. Sprawdź, co wiesz o "Polskim ładzie"? [Quiz]
  6. PIT inwestora za 2022 rok. Zapisz się na bezpłatny webinar z ekspertem w Bankier.pl

 

"Rodziconomia" - nowy projekt Bankier.pl o finansach rodziców

Rozliczenie rocznePolski ŁadHOT