Do kiedy wnioski o wyprawkę szkolną 300+?

Redakcja PIT.pl

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłacił dotąd ok. 4,4 mln świadczeń na wyprawkę szkolną z programu Dobry Start. Łączna kwota środków, które ZUS przekazał rodzicom i opiekunom, przekroczyła już 1,3 mld zł. Wnioski można składać do 30 listopada.

Wnioski o świadczenie z programu Dobry Start złożono już dla ponad 4,6 mln dzieci. To oznacza, że skorzysta z niego prawie 100 proc. uprawnionych. W ramach programu rodzice – bez względu na dochody – mogą otrzymać jednorazowo 300 zł na wyprawkę szkolną dla dziecka. Pieniądze te można wydać np. na zakup podręczników, zeszytów czy sprzętów potrzebnych uczniom w szkołach podstawowych, liceach, szkołach policealnych i innych placówkach edukacyjnych.

Źródło: shutterstock

O wyprawkę szkolną można wnioskować do 30 listopada. Świadczenie przysługuje raz w roku na każde uczące się w szkole dziecko w wieku od 7 do 20 lat, a w przypadku osób z niepełnosprawnościami – do 24 lat.

Wniosek można złożyć tylko elektronicznie - za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia.

Pieniądze z programu Dobry Start ZUS wypłaca na konto bankowe wskazane we wniosku.

Informacje na temat wniosku i jego obsługi oraz szczegółów świadczenia można znaleźć na PUE ZUS. Wystarczy się zalogować na swój profil i przejść do zakładki „Dobry Start”.

Źródło: ZUS

ZUSMacierzyństwo