Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

15

30

Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

15
30
Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

15
30
Darmowy program do rozliczania PIT
Pobierz e-pity 2022
Darmowy program do rozliczania PIT
Przycisk pobierania programu e-pity
Pobierz e-pity 2022

Do kiedy PIT od pracodawcy

Katarzyna Sudaj 20.02.2023 12:25 (aktualizacja: )

15 lutego ruszył sezon rozliczeń rocznych i rządowa usługa Twój e-PIT, a wraz z nią bardzo wzrosło zainteresowanie podatników deklaracjami PIT za 2022 rok. Do kiedy pracodawca musi dostarczyć pracownikowi informacje PIT-11 w 2023 roku? Czy musisz się martwić, że jeszcze go nie otrzymałeś?

Od kilku dni trwa bardzo duże zainteresowanie rozliczeniami zeznań podatkowych za 2022 rok. 15 lutego 2023 roku Krajowa Administracja Skarbowa udostępniła w usłudze Twój e-PIT automatycznie wygenerowane zeznania PIT-37 oraz PIT-38, PIT-28, PIT-36L, a dalej również ma pojawić się PIT-36.

Masz juz PIT? Rozlicz się

Wielu podatników chciało już pierwszego dnia zalogować się do usługi , by sprawdzić wysokość zwrotu nadpłaconego podatku lub przekonać się, czy będą musieli dopłacić coś i ile do rozliczeń za 2022 rok. Jednak wiele osób niepokoi się tym, że już ruszył rozliczenia, a oni nadal nie mają informacji PIT-11 od pracodawcy czy zleceniodawcy.

Do kiedy pracodawca ma dać PIT-11 pracownikowi?

Pracodawca ma czas do końca lutego. Choć jak najszybciej każdy podatnik chciałby mieć komplet informacji do rozliczeń podatku, to płatnicy PIT mają jeszcze czas na przekazanie informacji PIT-11. Musieli się z tym spieszyć do urzędu skarbowego, gdzie elektroniczny PIT-11 trzeba było złożyć do końca stycznia. Jednak na przekazanie tej informacji pracownikom, jest dodatkowy miesiąc.

Najlepszy i najprostszy sposób na PIT - Program e-pity 2022.

Nie musisz znać się na PIT-ach. Oblicz wygodnie wysokość Twojego podatku PIT kompleksowo razem z wszystkimi ulgami, odliczeniami i nową kwotą wolną od podatku.

Zgodnie z ustawą, do końca lutego należy przekazać lub wysłać druk PIT-11 do pracownika. Pracownik może go otrzymać się w formie papierowej „do ręki” lub w formie elektronicznej np. pliku pdf przesłanym mailem albo udostępnionym do pobrania z platformy firmowej. I to zadzieje się do 28 lutego. Ale są płatnicy PIT, np. zleceniodawcy, dla których wykonano zlecenie w trakcie 2022 roku i oni wysyłają PIT papierowy, listem poleconym. Taki list poczta może dostarczyć dopiero na początku marca i tez będzie to zgodne z ustawowym terminem, bo liczy się dzień nadania przesyłki – najpóźniej 28 lutego 2023 roku przed północą.

Nie czekaj na PIT-11. Sprawdź go w usłudze Twój e-PIT i rozlicz się już dziś.

Nie trzeba koniecznie czekać na dokumenty od pracodawców / zleceniodawców. Wszystkie informacje PIT-11 już do końca stycznia trafiły do urzędów skarbowych i na ich podstawie systemy informatyczne Krajowej Administracji Skarbowej wygenerowały nasze zeznania PIT w usłudze Twój e-PIT. Można je więc tam podejrzeć, a co więcej – można je pobrać do programu e-pity  (link) i uzupełnić swoje ulgi i odliczenia od podatku i już dziś rozliczyć PIT, by dostać szybszy zwrot podatku.

PIT-11Płatnik PITRozliczenie roczne