Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

15

30

Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

15
30
Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

15
30
Darmowy program do rozliczania PIT
Pobierz e-pity 2022
Darmowy program do rozliczania PIT
Przycisk pobierania programu e-pity
Pobierz e-pity 2022

Co trzeba zrobić w przypadku braku bonu turystycznego w PUE ZUS?

Iwona Maczalska

Wiele rodzin boryka się z problemem braku bonu turystycznego w portalu PUE ZUS. Ministerstwo Rozwoju radzi, by w takiej sytuacji ponownie złożyć wniosek. Ile będzie trzeba czekać na jego rozpatrzenie? Nie wiadomo …

» Problemy z Polskim Bonem Turystycznym. Gdzie składać wniosek o przyznanie bonu?

Choć do końca wakacji został nie cały miesiąc, wiele rodzin nadal skarży się na brak bonu turystycznego w PUE ZUS. Na stronie internetowej polskiego bonu turystycznego została opublikowana instrukcja, mówiąca co robić, by szybko rozwiązać problem.

Brak polskiego bonu turystycznego

Źródło: shutterstock

» ZUS radzi, jak krok po kroku aktywować bon turystyczny 2021

Brak bonu turystycznego w PUE - złóż ponownie wniosek o przyznanie bonu

Jak informuje Ministerstwo Rozwoju, jeżeli w PUE brakuje zakładki ,,Polski Bon Turystyczny” oznacza to, że rodzina wcale nie ma ustalonego prawa do bonu. Jeżeli jednak wiadomym jest, że rodzina spełnia warunki niezbędne do jego uzyskania (pobieranie świadczenia 500+ na dziecko) powinna w takiej sytuacji złożyć wniosek o przyznanie polskiego  bonu turystycznego.

Pobierz wniosek o przyznanie bonu turystycznego

Źródło: bonturystyczny.polska.travel/

Jak uczula ministerstwo ,, przed aktywacją bonu warto sprawdzić, która osoba w rodzinie jest uprawniona do pobierania świadczenia wychowawczego Rodzina 500+ (tzn. która osoba składała wniosek o 500+). Na PUE ZUS zakładka [Polski Bon Turystyczny] jest widoczna u tej właśnie osoby. Czasem – w zależności od monitora – nie widać jej od razu. W zakładce [Ogólny] w menu bocznym po lewej stronie na dole strony znajduje się szara strzałka skierowana w dół – trzeba ją nacisnąć”.

» Polski Bon Turystyczny. Rząd uruchamia wykaz obiektów turystycznych uznających płatność bonem

Jak złożyć wniosek o ponowne przyznanie bonu turystycznego?

Wniosek o ponowne przyznanie bonu turystycznego należy kierować do Polskiej Organizacji Turystycznej. Jak informuje Ministerstwo Rozwoju ,, Aby przyspieszyć proces wydania decyzji administracyjnej, do wniosku dołącz oryginalne i aktualne, wydanie nie później niż w dniu wejścia w życie ustawy o Polskim Bonie Turystycznym, tj. nie później niż w dniu 18 lipca 2020 r., zaświadczenie o pobieraniu świadczenia wychowawczego 500+. Do wniosku należy dołączyć informację o przyznaniu świadczenia wychowawczego Rodzina 500+ wydanego przez organ właściwy”.

Wniosek złożysz w formie papierowej lub elektronicznej

Wniosek o ustalenie prawa do bonu turystycznego można składać zarówno w formie elektronicznej przez ePUAP, jak i w formie papierowej. Wnioski papierowe kierować należy na adres:

Polska Organizacja Turystyczna,
ul. Janińska 32,
32-020 Wieliczka

Instrukcja składania wniosku przez ePUAP

Osoby mające problem ze złożeniem wniosku poprzez serwis ePUAP, mogą skorzystać z instrukcji przygotowanej przez Ministerstwo Rozwoju. Instrukcja dostępna jest tutaj.

Ile poczekasz na decyzję? Nie wiadomo …

Niestety Polska Organizacja Turystyczna nie podaje maksymalnego terminu, w jakim wydaje decyzje w sprawie przyznania bonu turystycznego. Jak można przeczytać na ich stronie internetowej ,, Termin realizacji wniosku zależy od liczby zgłoszeń”. Oznacza to, że dla niektórych rodzin długi termin oczekiwania na decyzję może ograniczyć bądź nawet całkowicie uniemożliwić skorzystanie z bonu turystycznego jeszcze w te wakacje.

Polski Bon TurystycznyKoronawirus w Polsce