Polski Bon Turystyczny. Rząd uruchamia wykaz obiektów turystycznych uznających płatność bonem

Iwona Maczalska

1 lipca uruchomiona została nowa strona internetowa, służąca wyszukiwaniu obiektów turystycznych, które w sposób legalny honorują polskie bony turystyczne. Niebawem uruchomiona zostanie również aplikacja, która ułatwi wyszukiwanie hoteli i pensjonatów. Sprawdź interesujący Cię obiekt, zanim pojedziesz na wakacje.

» ZUS radzi, jak krok po kroku aktywować bon turystyczny 2021

Rodziny, które planują wyjazd na wakacje, lecz mają problem z odnalezieniem obiektów turystycznych, które uznają płatność bonem, mogą skorzystać z nowej, rządowej strony internetowej.  Na stronie turystyka.gov.pl umieszczony został Centralny Wykaz Obiektów Hotelarskich, zawierający listę wszystkich obiektów turystycznych, które faktycznie istnieją i w sposób legalny realizują płatności bonem.

Wykaz obiektów uznających Polskie Bony Turystyczne

Źródło: turystyka.gov.pl

» Bon turystyczny 2021. Czy można wymienić bon na gotówkę?

Od 1 lipca aplikacja z wyszukiwarką obiektów turystycznych

Nowa strona internetowa to jednak nie wszystko. Jak poinformował minister rozwoju Jarosław Gowin już niebawem, w okolicach połowy lipca, uruchomiona zostanie dodatkowo specjalna aplikacja. Dzięki niej w szybki sposób będzie można również zweryfikować, czy obiekt turystyczny uznaje płatność bonem, czy też nie. Pozwoli to ograniczyć skalę nadużyć wśród obiektów turystycznych i wskazać wyłącznie te, które działają legalnie.

Polski Bon Turystyczny