CIT-8 w wersji 30. Pobierz na e-deklaracje

Iwona Maczalska

Ministerstwo Finansów udostępniło długo wyczekiwaną deklarację CIT-8 w wersji 30, służącą rozliczaniu podatku CIT za 2020 rok. Ostateczny termin na rozliczenie CIT minie 30 czerwca. 

W rządowym serwisie e-deklaracje w końcu można odnaleźć aktualny druk CIT-8 w wersji 30., za pośrednictwem którego należy rozliczyć podatek CIT za 2020 rok. Na rozliczenie CIT-8 i zapłatę podatku nie zostało jednak dużo czasu. Ostateczny termin mina bowiem 30 czerwca.

Formularz CIT-8(30) dostępny do pobrania

Biura księgowe, które nie rozliczyły jeszcze deklaracji CIT-8 za 2020 rok mogą skorzystać z aktualnej, 30 wersji deklaracji. Ministerstwo Finansów po wielu tygodniach zwłoki udostępniło bowiem elektroniczny formularz w serwisie e-deklaracje.

CIT-8(30) dostępny na e-deklaracje

Źródło: podatki.gov.pl/cit/e-deklaracje-cit/

Złożenie zeznania CIT-8 i zapłata podatku wydłużona do 30 czerwca

Przypominamy, że rozporządzeniem z dnia 29 marca 2021 roku Minister Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej przedłużył termin składania zeznań CIT-8 (CIT-8AB) oraz termin zapłaty należnego podatku do dnia 30 czerwca 2021 roku.

Dłuższy termin dotyczy podatników podatku dochodowego od osób prawnych w związku z:

  • złożeniem zeznania o wysokości dochodu osiągniętego (straty poniesionej) w roku podatkowym, który zakończył się w okresie od dnia 1 grudnia 2020 r. do dnia 28 lutego 2021 r.,
  • wpłatą podatku należnego wykazanego w tym zeznaniu albo różnicy między podatkiem należnym od dochodu wykazanego w tym zeznaniu a sumą należnych zaliczek za okres od początku roku.

CIT