Błąd 423 w JPK_VAT usunięty przez Ministerstwo Finansów

Iwona Maczalska

Ministerstwo Finansów poinformowało o usunięciu utrudnień w testowej wersji usługi służącej składaniu plików JPK_V7M i JPK_V7K. Poprawki dotyczą błędu 423, który pojawiał się przy prawidłowym podpisie kwalifikowanym.

» Błąd 415 przy wysyłce JPK_VAT. Jak go uniknąć?

Resort finansów poinformował o zakończeniu prac nad usunięciem niektórych utrudnień w funkcjonowaniu testowej wersji usługi służącej wysyłce plików JPK_VAT z deklaracją. Chodzi o często występujący błąd 423, na który skarżyli się przedsiębiorcy.

» JPK_VAT z deklaracją - broszura ministerstwa finansów

Błąd 423 usunięty

Utrudnienia związane z błędem 423 określonone jako „Dokument z certyfikatem bez wymaganych atrybutów”, „Brak wartość NIP lub PESEL" zostały już wyeliminowane przez Ministerstwo Finansów. Jak twierdzi ministerstwo ,,Numer PESEL/NIP, który był wymagany w pliku InitUpload, skutkował błędem 423 przy prawidłowym podpisie kwalifikowanym, który zawierał te informacje". Więcej na ten temat znaleźć można na stronie Miniserstwa Finansów

Nowy JPK_VAT z deklaracją już od 1 października

Przypominamy, że przepisy wprowadzajace nowy plik JPK_VAT zaczną obowiązywać już od 1 października. Od 1 października zaczną wiec obowiązywać dwa warianty pliku JPK_VAT: 

  • JPK_V7M – przesyłany przez podatników rozliczających się miesięcznie
  • JPK_V7K – przesyłany przez podatników rozliczających się kwartalnie.

Zmiany w pliku JPK_VAT będą skutować wprowadzeniem nowych obowiązków dla sprzedawców i nabywców towarów i usług. Wiecej na ten temat w artykule ,,Plik JPK_VAT od 1 października 2020 r. Nowe obowiązki dla sprzedawców i nabywców".

JPK Jednolity Plik Kontrolny