Zmiana czasu letniego na zimowy już w sobotę. Polacy mają dość przestawiania zegarków

Iwona Maczalska

Już pod koniec tygodnia po raz kolejny zmienimy czas, tym razem przekręcając nasze zegarki o godzinę do tyłu. Obowiązek ten choć występujący od wielu lat, nadal jest problematyczny. Okazuje się bowiem, że większość z nas nie chce dokonywać już zmiany czasu. Mowa o prawie 80% Polaków.

» Czy w październiku zmienimy czas na zimowy? Kiedy koniec z przestawianiem zegarków?

Wiele osób miało nadzieję, że rok 2021 będzie ostatnim, w którym będziemy zmuszeni do zmiany czasu z zimowego na letni oraz z letniego na zimowy. Niestety okazuje się, że pomimo planów rezygnacji z tego obowiązku, w 2022 roku po raz kolejny przesuniemy nasze zegarki. Tym razem przesuniemy czas o godzinę do tyłu, zmieniając czas z letniego na zimowy. Kiedy należy przestawić swoje zegarki?

Zmiana czasu z letniego na zimowy w 2022 roku

Źródło: shutterstock

» Zmiana czasu letniego na zimowy 2022. Dłuższy sen i dłuższy czas pracy

Kiedy zmiana czasu na zimowy w 2022 roku?

Zmiany czasu na zimowy dokonamy już w najbliższy weekend – z soboty na niedzielę z 29. na 30 października. To właśnie tej nocy musimy pamiętać o przestawieniu naszych zegarów o godzinę do tyłu z 3.00 na 2.00 w nocy, tym samym wprowadzając zimowy czas. Okazuje się jednak, że nie wszyscy z nas są z tego obowiązku zadowoleni.

Polacy przeciwni zmianie czasu w 2022 roku

Jak wynika z sondażu przeprowadzonego przez IBRiS dla Radia ZET, Polacy nie chcą już zmieniać czasu dwa razy do roku. Prawie połowa ankietowanych Polaków wprost twierdziła, że zmiana czasu z letniego na zimowy nie jest dobrym pomysłem. Wśród ankietowanych 47,2 proc. osób opowiedziało się za likwidacją obowiązku zmiany czasu, twierdząc, że jest ,,zdecydowanie na tak”. Aż 29,8 proc. odpowiedziało, że jest ,,raczej na tak za likwidacją”.

Oznacza to, że prawie 80% Polaków nie chce już zmieniać czasu dwa razy do roku.

 

A co Ty sądzisz o obowiązku zmiany czasu w 2022 roku? Podziel się z nami swoją opinią: