Wybierz Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy

Katarzyna Sudaj

Do końca października można wypełniać ankietę internetową, oceniając pracę danego urzędu skarbowego. Ruszył ogólnopolski konkurs „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy”, organizowany przez Business Centre Club we współpracy z Ministerstwem Finansów i Krajową Administracją Skarbową. Przedsiębiorcy wybierają w nim najlepsze urzędy skarbowe w Polsce.

Wybierz Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy
Źródło: www.gov.pl/web/kas

To już osiemnasta edycja tego konkursu, w którym promuje się wysokie standardy obsługi klienta KAS oraz rozwija współpracę między urzędami skarbowymi i przedsiębiorcami.

„Założeniem tego przedsięwzięcia jest rozwijanie współpracy pomiędzy KAS a przedsiębiorcami. To forma dialogu z przedstawicielami biznesu. Naszym celem jest zachęcanie przedsiębiorców do rzetelnego i terminowego rozliczania się z podatków, ale też poznanie ich opinii o funkcjonowaniu urzędów skarbowych. Konkurs jest płaszczyzną wymiany informacji na temat zasad funkcjonowania administracji i biznesu, praw i obowiązków obu stron, a także doświadczeń jakie mamy we wzajemnych kontaktach. Buduje dobrą i życzliwą atmosferę, która jest niezbędna w partnerskich relacjach” – wyjaśnia szefowa KAS Magdalena Rzeczkowska.

Ankietę, w której ocenia się jakość obsługi w urzędach oraz łatwość komunikacji i kompetencje pracowników, można wypełnić wyłącznie w formie elektronicznej, do 31 października br. pod adresem https://uspp.webankieta.pl/.

Szczegółowe informacje, w tym regulamin, ankieta i harmonogram, są dostępne na stronie internetowej Business Centre Club.

Kontrola