Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

Darmowy program do rozliczania PIT
Pobierz e-pity 2020
Darmowy program do rozliczania PIT
Przycisk pobierania programu e-pity
Pobierz e-pity 2020

Wielki Test o Podatkach: sprawdź swoją wiedzę

21.04.2017 09:00 (aktualizacja: )

Wielki Test o Podatkach już w najbliższy poniedziałek w TVP 1 o godz. 20.30. To okazja do sprawdzenia swojej wiedzy o podatkach pod koniec okresu rozliczeniowego. W studiu TV na pytania będą odpowiadać m.in. gwiazdy estrady, filmu, sportowcy i dziennikarze.

Wielki Test o Podatkach: sprawdź swoją wiedzę

Źródło: YAY foto

„Jaki jest najmilszy zwrot w języku polskim? – Zwrot podatku"!, „Co łączy podatek dochodowy i technikę samochodową"…? Ministerstwo Finansów, przy współpracy z TVP1, zaprasza na trzeci „Wielki Test o Podatkach", który odbędzie się w najbliższy poniedziałek 24 kwietnia, o godz. 20.30. W telewizyjnym studiu zasiądą m.in. gwiazdy estrady, filmu, sportowcy, dziennikarze, którzy sprawdzą swoją wiedzę na temat podatków.

 

>>> Pobierz bezpłatny program i rozlicz swój PIT <<<

„Ministerstwo Finansów już trzeci rok zaprasza widzów do sprawdzenia swojej wiedzy podatkowej podczas Wielkiego Testu o Podatkach. Jego termin nie jest przypadkowy. Zależało nam, aby odbył się w ostatnich dniach okresu rozliczeniowego, kiedy to zainteresowanie kwestiami podatkowymi jest wśród Polaków największe" – mówi dyrektor Biura Komunikacji i Promocji MF Łukasz Świerżewski.

Akcja edukacyjna

Wielki Test o Podatkach to kampania informacyjno-edukacyjna Ministerstwa Finansów i TVP, organizowana od 2015 roku. Służy popularyzacji praktycznej wiedzy o rozliczeniach podatkowych, a szczególnie o PIT. Test cieszy się dużą popularnością: w ubiegłym roku zgromadził przed telewizorami ponad 1,2 mln widzów, a test on-line na stronie Interia.pl rozwiązywało ponad 215 tys. internautów.

Ciekawie o podatkach

W tym roku formuła programu jest nieco bardziej rozbudowana: w trakcie 6 rund uczestnicy w studiu oraz widzowie przed telewizorami odpowiedzą na 36 pytań przygotowanych przez Ministerstwo Finansów oraz zaproszonych ekspertów. Nie zabraknie również krótkich materiałów filmowych w konwencji fabularyzowanej, ciekawostek podatkowych z kraju i ze świata oraz solidnej dawki dobrego humoru i rozrywki. Test poprowadzą Paulina Chylewska i Maciej Kurzajewski.

Więcej informacji na stronie internetowej Wielkiego Testu (link otwiera nowe okno w innym serwisie) oraz na profilu wydarzenia na fb (link otwiera nowe okno w inym serwisie).

Nagroda

Zwycięzcy testu – jak co roku – przekażą nagrodę pieniężną na wybrany przez siebie cel dobroczynny (społeczny lub edukacyjny, spośród listy najpopularniejszych organizacji pożytku publicznego).

Partnerem medialnym wydarzenia jest Interia, a patronami medialnymi Super Express i RMF FM.

Źródło: Min. Fin.