Testowa wysyłka JPK_VAT dla mikroprzedsiębiorców już dziś

Iwona Maczalska 10.10.2017 09:00 (aktualizacja: )

Nowy obowiązek podatkowy w zakresie plików JPK_VAT od 1 stycznia 2018 roku obejmie swoim zakresem również mikroprzedsiębiorców. Już dziś dokonaj testowej wysyłki pliku JPK.


JPK_VAT dla wszystkch podatników VAT od 1 stycznia 2018 roku / Ministerstwo Finansów

JPK_VAT od 2018 roku dla wszystkich podatników VAT

Od 1 stycznia 2018 roku obowiązek składania plików JPK_VAT dotknie również mikrofirmy, rozliczające się dotychczas na deklaracjach VAT-7 oraz VAT-7K. Wychodząc naprzeciw podatnikom Ministerstwo Finansów stworzyło platformę umożliwiającą wysłanie testowego pliku JPK. Ma to umożliwić przedsiębiorcom zapoznanie się i oswojenie z nowym obowiązkiem podatkowym, jaki dotknie ich już od stycznia.

<< Czy powszechny obowiązek składania plików JPK
wpłynie na podwyżkę cen usług księgowych? [SONDA] >>

„Chcemy by mikroprzedsiębiorcy już teraz nauczyli się przesyłać plik JPK. Dzięki temu otrzymają szybszy zwrot podatku – zamiast 60 dni będzie to nawet 25 dni. Dotyczy to rozliczeń za październik, listopad i grudzień 2017 r. Przygotują się wcześniej i sprawdzą, czy ich rozliczenie jest poprawne" – wyjaśnił wiceminister Cybulski.

<< Jeden plik JPK dla jednej deklaracji podatkowej >>

Jak krok po kroku wysłać plik JPK

Przedsiębiorcy mający obawy przed sporządzaniem i wysyłką pliku JPK_VAT od 1 stycznia 2018 roku mogą skorzystać z poradnika przygotowanego przez Ministerstw Finansów.

Podatnik znajdzie tam nie tylko instrukcje dotyczące składania pliku JPK_VAT, lecz także uzyska dostęp do samego narzędzia do tworzenia i wysyłki pliku JPK_VAT - również tego testowego.

Iwona Maczalska, PIT.pl