Pobierz e-pity 2019

Roczne zeznania PIT. Czy to jest aż takie trudne?

Iwona Maczalska 27.03.2015 09:00 (aktualizacja: )

Ostateczny termin złożenia deklaracji PIT za 2014 rok minie już niedługo. Rozliczeń rocznych dokonuje się już po raz dwudziesty trzeci. Wieloletnie doświadczenie podatników w wypełnianiu zenan podatkowych powinno pozwolić na szybkie i bezbłędne wypełnienie deklaracji PIT. Czy faktycznie tak jest?

Każdy podatnik wypełniając swoje zeznania podatkowe napotyka różnego rodzaju trudności i wątpliwości. Wpływ na to mają w szczególności zmiany w przepisach prawa, które potrafią być niezrozumiałe dla dużej liczby podatników. Wypełnienia zeznań podatkowych ułatwić miały programy komputerowe pozwalające na szybkie rozliczenie druku PIT oraz automatyczne wysłanie go do systemu e-deklaracje.gov.pl Ministerstwa Finansów. Czy dzięki temu można uznać, że rozliczenie druku PIT dla fiskusa jest łatwe i bezproblemowe? W celu poznania Państwa opinii na temat trudności rozliczania zeznań PIT zespół PIT.pl przygotował ankietę. Zachęcamy do wypełnienia.

Czy posłowie rozliczają się przez internet oraz czy szukają pomocy przy rozliczeniach PIT?

Dziennikarze serwisu Bankier.tv zapytali posłów, o trudności w rocznych rozliczeniach podatku PIT a także o formę rozliczania się z fiskusem. Którzy posłowie rozliczają się sami, a którym w rozliczeniach pomaga żona, matka lub księgowa?

Iwona Maczalska,
PIT.pl