Pobierz e-pity 2019

Rekord e-PIT-ów pobity! Już ponad 5 mln

17.04.2015 10:00 (aktualizacja: )

Już teraz Polacy pobili zeszłoroczny rekord zeznań podatkowych PIT przesłanych przez Internet. W 2014 r. sukcesem okazała się akcja „Przybij piątkę", w której doczekaliśmy się ponad 5 mln e-PIT-ów. Obecnie mamy ich już 5.197.461, czyli kilka tysięcy więcej niż w całym ubiegłym roku, dlatego liczymy na „szczęśliwą siódemkę". Czy się uda? Na składanie PIT-ów jest czas do 30 kwietnia, a jak wiemy dużo osób odkłada rozliczenie na koniec tego miesiąca.

Rekord e-PIT-ów pobity

Źródło: MF

Odkąd w 2008 r. można było się po raz pierwszy rozliczyć w ten sposób, dokonał się ogromny postęp. Zarówno jeśli chodzi o ilość przesyłanych zeznań podatkowych, coraz szerszy katalog formularzy do przesłania przez Internet, jak i kolejne udogodnienia dla podatników wprowadzane przez Ministerstwo Finansów. Obok systemu e-Deklaracje (link otwiera nowe okno w serwisie zewnętrznym) od kilku lat przez cały okres rozliczeniowy (tj. od 1 stycznia do 31 kwietnia) funkcjonuje specjalna strona internetowa SzybkiPit.pl, która zawiera wszelkie informacje o rozliczaniu podatku dochodowego od osób fizycznych. A nowością jest uruchomione na stronie Portalu Podatkowego wstępne zeznanie podatkowe (tzw. PFR) dla najpopularniejszego PIT-37.

Elektroniczne formularze to szybka i bezpieczna metoda rozliczenia się z urzędem skarbowym, dlatego jeśli nie rozliczyłeś jeszcze podatku za 2014 r., skorzystaj z naszych propozycji i wesprzyj „szczęśliwą siódemkę"!

A jak liczba PIT-ów elektronicznych rośnie z roku na rok? Obrazuje to poniższa tabelka.

Źródło: MF

Liczba te obejmują elektroniczne formularze PIT-28, 36, 36L, 37, 38, 39 oraz PIT-16, 16A i 19A, zarówno z kwalifikowanym podpisem, jak i bez niego.

Źródło: MF