Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

Darmowy program do rozliczania PIT
Pobierz e-pity 2021
Darmowy program do rozliczania PIT
Przycisk pobierania programu e-pity
Pobierz e-pity 2021

Punkty rozliczeń PIT w galeriach handlowych: ponad 11 tys. rozliczonych druków PIT

13.04.2018 10:00 (aktualizacja: )

Podatnicy, którzy obawiali się samodzielnego rozliczenia PIT za 2017 rok w dniach 6-7 kwietnia mieli możliwość skorzystania z pomocy w rozliczeniu swojej deklaracji. W tych bowiem dniach eksperci pomagali rozliczyć PIT w galeriach handlowych.

PIT 2017 w galerii handlowej

PIT 2017 w galerii handlowej / finanse.mf.gov.pl

W ostatni piątek i sobotę (6-7 kwietnia) podatnicy mogli wysyłać swoje rozliczenia za 2017 r. przez internet również w galeriach handlowych.

W tym czasie urzędnicy skarbowi pomogli kilkunastu tysiącom podatników, którzy wysłali ponad 11 tys. elektronicznych PIT-ów.

<< Rozlicz PIT za pomocą bezpłatnego programu PIT 2017 >>

W ogólnopolskiej akcji wzięły udział 93 największe galerie handlowe. Na specjalnych stanowiskach eksperci z urzędów skarbowych udzielali szczegółowych informacji na temat rozliczenia podatku dochodowegoPIT za ubiegły rok. Eksperci wyjaśniali m. in. wątpliwości związane z ulgami podatkowymi i odliczeniami, ale przede wszystkim pomagali wprowadzić PIT do systemu e-Deklaracje i sprawnie wysłać go przez internet. Każdy, kto rozliczył się w galerii, otrzymał także Urzędowe Poświadczenie Odbioru zeznania (UPO).

<< Chcesz, aby rozliczenie PIT wypełnił fiskus za Ciebie? Spiesz się >>

W sumie z pomocy urzędników skorzystało ponad 15 tys. osób. Efektem akcji było też 11145 PIT-ów wysłanych przez internet.

Nie zdążyłeś wysłać PIT-a? Nic straconego

Osoby, które nie mogły skorzystać z naszych usług w poprzedni weekend, cały czas mogą wysłać formularz i zadawać pytania korzystając z Portalu Podatkowego.

Zapraszamy również do korzystania z usługi PIT-WZ, czyli wniosku o sporządzenie zeznania podatkowego przez urząd skarbowy. To najprostszy sposób na rozliczenie się z rocznego podatku. Wystarczy wypełnić podstawowe informacje, resztę zrobi za nas urząd skarbowy. Wniosek PIT-WZ można złożyć do 16 kwietnia. Dowiedz się więcej o PIT-WZ.

Źródło: finanse.mf.gov.pl