Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

Darmowy program do rozliczania PIT
Pobierz e-pity 2022
Darmowy program do rozliczania PIT
Przycisk pobierania programu e-pity
Pobierz e-pity 2022

Ostatni dzień na PIT-28. Nie każdy znajdzie go w Twój e-PIT

Katarzyna Sudaj 02.03.2020 06:55 (aktualizacja: )

Dziś, czyli w poniedziałek 2 marca 2020 roku o północy mija termin na rozliczenie deklaracji rocznej PIT za 2019 rok, z tytułu ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Tylko niektórzy podatnicy znajdą przygotowany PIT-28 w usłudze Twój e-PIT.

Najlepszy i najprostszy sposób na PIT - Program e-pity 2022.

Nie musisz znać się na PIT-ach. Oblicz wygodnie wysokość Twojego podatku PIT kompleksowo razem z wszystkimi ulgami, odliczeniami i nową kwotą wolną od podatku.

Osoby rozliczające przychody uzyskane w 2019 roku za pomocą ryczałtu ewidencjonowanego miały w tym roku i tak więcej czasu na złożenie zeznania rocznego. Do tej pory termin mijał wraz z końcem stycznia. W 2020 roku po raz pierwszy MF wydłużyło termin aż o miesiąc. Ustawowy termin złożenie deklaracji PIT-28 za 2019 rok ustalono na koniec lutego. 29 lutego 2020 roku przypadł akurat w sobotę, więc zgodnie z prawem podatkowym podatnicy mają czas do najbliższego dnia roboczego, więc do poniedziałku 2 marca 2020 roku. Termin mija dziś o północy.

W uruchomionej 15 lutego br. usłudze Twój e-PIT podatnicy znajdą przygotowany przez system informatyczny KAS druk PIT-28. Dotyczy on jednak wąskiego grona podatników - tych, którzy uzyskują przychody inne niż z prowadzonej osobiście działalności gospodarczej (np. z prywatnego najmu jako osoby fizyczne). 

PIT-28 nie zostanie automatycznie złożony w usłudze Twój e-PIT

Podatnicy, którzy po zalogowaniu do usługi Twój e-PIT mają przygotowany przez KAS formularz PIT-28 muszą pamiętać, że w odróżnieniu od wypełnionych w Twój e-PIT druków PIT-37 i PIT-38, zeznanie PIT-28 nie zostanie automatycznie uznane za rozliczone z dniem 3 marca 2020 roku - jeśli podatnik nie uzupełni go i nie zaakceptuje samodzielnie. W przypadku rozliczenia PIT-28 wymagane jest aktywne działanie ze strony podatnika ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.

Zeznanie można złożyć poprzez usługę Twój e-PIT, e-Deklaracje, program do rozliczeń PIT lub papierowo w urzędzie skarbowym.

RyczałtTwój e-PITRozliczenie rocznePodatek PIT