Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

Darmowy program do rozliczania PIT
Pobierz e-pity 2022
Darmowy program do rozliczania PIT
Przycisk pobierania programu e-pity
Pobierz e-pity 2022

Od lipca nowe druki VAT-7, VAT-9M, VAT-8

Iwona Maczalska

Już za kilka dni zmianie ulegają druki VAT-7, VAT-9M, VAT-8. Stosować je należy począwszy od rozliczenia za lipiec 2018 roku.

Przypominamy, że od 1 lipca zaczyna obowiązywać rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 18 kwietnia 2018 r. w sprawie wzorów deklaracji dla podatku od towarów i usług (Dz.U. 2018 poz. 856).

W myśl rozporządzenia zmianie ulegną druki:

 

Nowe druki VAT-7, VAT-9M, VAT-8 do rozliczenia za lipiec

Nowe wersje druków VAT-7, VAT-9M oraz VAT-8 wprowadzone niniejszym rozporządzeniem stosować będzie trzeba do rozliczenia miesiąca lipca 2018 roku. Z kolei nowy druk VAT-7K stosować należy począwszy od rozliczenia za trzeci kwartał 2018 roku.

 

Pobierz inne deklaracje VAT

 

Przedsiębiorca bez obowiązku składania druków VAT

Minister Finansów zdradziła plany związane z likwidacją obowiązku przesyłania deklaracji VAT do organów skarbowych. Działanie to ma być częścią zapowiedzianych ułatwień w podatkach, które odbędą się w ramach tzw. pakietu 3xP.

Zdaniem resortu finansów rezygnacja z obowiązku przesyłania druków VAT będzie konsekwencją wprowadzenia obowiązku przesyłania plików JPK_VAT, które od stycznia objęły swoim zasięgiem wszystkich, nawet najmniejszych przedsiębiorców.