Pobierz e-pity 2018

Od kiedy zerowy PIT dla młodych poniżej 26. roku życia?

06.03.2019 08:02 (aktualizacja: )

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że już latem tego roku będzie wprowadzone zwolnienie z podatku PIT dla dochodów młodych osób poniżej 26. roku życia. Być może dla najlepiej zarabiających będzie wprowadzony jakiś pułap zarobków.

Najlepszy i najprostszy sposób na PIT - Program e-pity 2018.

Nie musisz znać się na PIT-ach. Oblicz wygodnie wysokość Twojego podatku PIT kompleksowo razem z wszystkimi ulgami, odliczeniami i nową kwotą wolną od podatku.

We wtorkowym wywiadzie dla radiowej Jedynki premier Mateusz Morawiecki zadeklarował, że zerowa stawka podatku PIT dla osób młodych poniżej 26. roku życia zostanie wprowadzona jeszcze w 2019 roku, latem.

[aktualizacja 16.04.2019 r.]:ulga w PIT dla młodych pracowników – dopiero od 1 października 2019 r.

Młodzi, którzy zarabiają naprawdę dużo np. ok. 7 tys. zł „na rękę” być może nie zostaną objęci zerowym PIT. Premier Morawiecki deklaruje, że ma to zapobiec ewentualnym nadużyciom.

Nowa piątka PiS” to pięć propozycji programowych zmian w podatkach i nie tylko, które w lutym ogłosił Jarosław Kaczyński. Oprócz zerowego PIT dla młodych poniżej 26 r.ż. była mowa również o obniżeniu stawki podatku PIT z 18 na 17 proc. oraz o podniesieniu kwoty kosztów uzyskania przychodów, które są planowane na wrzesień-październik 2019 roku.

Ile będzie kosztować podniesienie kosztów uzyskania przychodów i rezygnacja z PIT przed 26 r.ż.?

PiS szacuje, że koszt zwolnienia z PIT dla młodych wyniesie 2-3 mld zł rocznie. Natomiast niższy stawka podatku PIT dla wszystkich i wyższe koszty uzyskania to niższe wpływy do budżetu o ok. 7-10 mld zł.

/ks

PIT-37Rozliczenie roczne Podatek PIT