Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

Darmowy program do rozliczania PIT
Pobierz e-pity 2021
Darmowy program do rozliczania PIT
Przycisk pobierania programu e-pity
Pobierz e-pity 2021

Nowy druk VAT-12 od 1 lipca

Iwona Maczalska

Ministerstwo Finansów przygotowało kolejny, nowy druk VAT, jaki zacznie obowiązywać od 1 lipca 2018 roku. Mowa o druku VAT-12.

Ministerstwo Finansów nie próżnuje. W ostatnim czasie wydało wiele nowych druków VAT, jakie zaczną obowiązywać od lipca tego roku. Jak pisaliśmy w artykule ,,Nowe druki VAT od lipca 2018 roku” od lipca będzie trzeba stosować nowe wersje druków:

  • VAT-7 (18),
  • VAT-7K (12),
  • VAT-8 (9),
  • VAT-9M (8).

Jak się okazuje na tym nie koniec zmian. 27 kwietnia Minister Finansów wydał kolejne rozporządzenie w sprawie wzoru skróconej deklaracji dla podatku od towarów i usług w zakresie usług taksówek osobowych opodatkowanych w formie ryczałtu (Dz.U. 2018 poz.837) – wprowadzające nową wersję druku VAT-12.

 

Dla kogo druk VAT-12?

Deklaracja VAT-12 jest skróconą deklaracją dla podatku od towarów i usług skierowaną dla podatników świadczących działalność w zakresie usług taksówek osobowych opodatkowanych w formie ryczałtu.Nowy wzór druku VAT-12 stosować należy począwszy od rozliczenia za lipiec 2018 roku. Stara wersja druku może być nadal stosowana, jednak nie dłużej niż do rozliczenia za grudzień 2018 roku.

Nową wersję druku VAT będzie można pobrać już niebawem w dziale deklaracji serwisu PIT.pl.