Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

Darmowy program do rozliczania PIT
Pobierz e-pity 2022
Darmowy program do rozliczania PIT
Przycisk pobierania programu e-pity
Pobierz e-pity 2022

MF ostrzega: Oszuści rozsyłają fałszywe smsy dotyczące mandatów

Ewelina Czechowicz

Ministerstwo Finansów ostrzega przed fałszywymi smsami. Niektórzy użytkownicy telefonów komórkowych otrzymują wiadomości dotyczące mandatów. Smsy sugerują, że nadawcą jest Ministerstwo Finansów lub podległy mu podmiot.

Najlepszy i najprostszy sposób na PIT - Program e-pity 2022.

Nie musisz znać się na PIT-ach. Oblicz wygodnie wysokość Twojego podatku PIT kompleksowo razem z wszystkimi ulgami, odliczeniami i nową kwotą wolną od podatku.

Odbiorcy wiadomości wysyłanych przez oszustów są wzywani do zapłacenia mandatu karnego, pod rygorem skierowania sprawy do sądu.  W rzeczywistości to kampania phishingowa, która ma na celu wyłudzenie środków pieniężnych.

MF ostrzega fałszywe smsy w sprawie mandatów
Źródło: shutterstock.com

Fałszywe smsy

Oszuści rozsyłają fałszywe smsy, w których podszywają się pod Ministerstwo Finansów. Informują w nich o kwocie mandatu. Jak podaje resort finansów, przykładowe smsy mają treść:

„Masz niezapłacony mandat karny … należy dokonać wpłaty do dnia... sprawa zostanie przekazana do sądu...kwota mandatu 10 zł …”

Ministerstwo ostrzega: wiadomość zawiera link do strony, która ma na celu wyłudzenie środków pieniężnych. Nie należy otwierać linków z takiej wiadomości ani na nią odpowiadać.

Kontrola