MF informuje o kolejnym rekordzie, podatnicy złożyli milion zeznań przez Twój e-PIT

Ewelina Czechowicz

Jak poinformował resort finansów podatnicy w zaledwie w ciągu 7 dni od uruchomienia usługi Twój e-PIT złożyli za jej pośrednictwem już milion deklaracji przygotowanych dla nich przez Krajową Administrację Skarbową (KAS).

Twój e-PIT cieszy się coraz większą popularnością

"Najlepszym dowodem są zawsze liczby. A nasze dane wskazują, że usługa Twój e-PIT cieszy się jeszcze większą popularnością niż rok temu. Na naszym liczniku wybił milion złożonych zeznań, a ich liczba rośnie z godziny na godzinę. Rok temu o tej porze złożonych deklaracji podatkowych było około 100 tys. mniej" – informuje minister finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusz Kościński.

"Bardzo nas cieszy, że podatnicy tak chętnie korzystają z naszych e-rozwiązań. Pokazuje nam to słuszność obranego przez nas kierunku działania. Kierunku na cyfryzację jak największej liczby usług administracji skarbowej i większego otwarcia na podatników" – dodaje Kościński.

1 milion deklaracji w Twój e-PIT

Źródło:shutterstock

Kto najczęściej skorzystał z e-PIT, jakie są korzyści z usługi

Jak informuje szefowa KAS Magdalena Rzeczkowska najwięcej osób rozlicza się na formularzu PIT-37. Jest już 930 tys. takich zeznań zaakceptowanych w usłudze – informuje szefowa KAS Magdalena Rzeczkowska. Resort finansów zachęca  do korzystania z usługi Twój e-PIT. Jak wskazuje, usługa jest wygodnym i bezpiecznym sposobem złożenia zeznania, bez wychodzenia z domu. To niewątpliwie duża oszczędność czasu. Dodatkowo, podatnik ma dostęp do historii swoich e-PITów, a dzięki integracji z serwisem e-Urząd Skarbowy do innych e-usług. Dodatkwo osoby, które rozliczają się elektronicznie mogą liczyć na szybszy zwrot podatku – urząd skarbowy zwróci nadpłatę w ciągu 45 dni.

Rozlicz PIT elektronicznie, a dostaniesz zwrot podatku w 45 dni

Milion deklaracji w usłudze Twój e-PIT

Źródło: mf.gov.pl

Które formularze można wypełnić za pośrednictwem Twój e-PIT

W usłudze Twój e-PIT dostępne są zeznania PIT-37, PIT-38 oraz PIT-28 i PIT-36 dla osób nieprowadzących działalności gospodarczej. W usłudze można też złożyć PIT-OP czyli oświadczenie o przekazaniu 1% podatku organizacji pożytku publicznego.

Do Twój e-PIT tylko przez e-US

Dostęp do usługi Twój e-PIT możliwy jest wyłącznie przez serwis e-Urząd Skarbowy (e-US), dostępny na stronie podatki.gov.pl.