Kiedy wpadnie 3 333 333 PIT?

17.04.2013 10:00 (aktualizacja: )

Ministerstwo Finansów rozpoczyna akcję Kiedy wpadnie 3 333 333 PIT?,  zachęcającą do wspólnego medialnego odliczania liczby złożonych deklaracji PIT przez Internet. W 2011 r. odliczaliśmy do „miliona", w 2012 czekaliśmy, aż wpadnie „drugi milion", w tym roku znacznie podnosimy poprzeczkę. Czekamy na 3 333 333 deklarację, bo „trzy miliony" to dla nas mało. Nie tylko miliony są dla nas ważne, ale każda pojedyncza deklaracja, każdy podatnik, który skorzysta z tej formy rozliczenia z urzędem skarbowym.

Chociaż składanie deklaracji papierowych wciąż pozostaje najpopularniejszym sposobem rozliczania się podatników, Polacy coraz chętniej rozliczają się przez Internet. Już teraz przysłali rekordową liczbę 2 514 283 zeznań za 2012 r. a do końca okresu rozliczeniowego zostało jeszcze 15 dni. Liczba ta obejmuje elektroniczne formularze PIT: 28, 36, 36L, 37, 38, 39 oraz PIT: 16, 16A i 19A. To o 47 proc. więcej niż w analogicznym okresie w 2012 r. Liczymy jednak na to, że liczba przesłanych deklaracji PIT przez Internet za zeszły rok spełni nasze oczekiwania, bo do systemu e-Deklaracje wciąż wpływają nowe zeznania od podatników rozliczających się w ostatnich dniach. Od dziś Ministerstwo Finansów będzie codziennie w nagłówku strony www.mf.gov.pl do godz. 10.00 podawać aktualne statystyki czekając na „3 333 333 PIT".

Przyłącz się do naszej akcji na Facebooku. Polub nasz profil i dołącz do wydarzenia „Czekamy na 3 333 333 PIT przez internet".

Aby wypełnić i wysłać zeznanie drogą elektroniczną korzystając z e-Deklaracji wystarczy dostęp do komputera z Internetem. To prosty i intuicyjny system, który podpowiada jak uniknąć błędów oraz gwarantuje bezpieczeństwo przesyłanych danych. Dzięki wymogowi autoryzacji deklaracji danymi identyfikacyjnymi podatnika i kwotą przychodu z poprzedniego rocznego zeznania do minimum spada ryzyko, że ktoś się podszyje pod podatnika. Złożone w ten sposób zeznanie dotrze do urzędu skarbowego, a my mamy dowód wysłania PIT. Program generuje Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO). To potwierdzenie wypełnienia obowiązku wobec urzędu skarbowego jest traktowane na równi z dowodem nadania listu poleconego czy potwierdzeniem złożenia zeznania bezpośrednio w urzędzie skarbowym.

Na stronie systemu e-Deklaracje www.e-deklaracje.gov.pl oraz na specjalnej stronie akcji informacyjnej MF www.szybkipit.pl pobrać można intuicyjną aplikację e-Deklaracje Desktop lub interaktywne formularze podatkowe oraz instrukcję ich wypełniania i przesłania. Odwiedź też kanał Ministerstwa Finansów na portalu YouTube, gdzie zamieszczone są filmy promujące ten sposób rozliczania się.

Źródło: MF