Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

Darmowy program do rozliczania PIT
Pobierz e-pity 2021
Darmowy program do rozliczania PIT
Przycisk pobierania programu e-pity
Pobierz e-pity 2021

Kawa, owoce i słodycze bez PIT w kosztach firmy - pozytywna interpretacja Dyrektora KIS

Ewelina Czechowicz

Wydatki na zakup wszelkiego rodzaju napojów, słodyczy, przekąsek i owoców, udostępnianych w biurze firmy pracownikom i współpracownikom, można potrącić od przychodu - potwierdził dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej.

30 maja 2022 r. w interpretacji indywidualnej Dyrektora KIS 0111- KDIB1-2.4010.146.2022.1.AK, fiskus uznał, że pojęcie reprezentacji nie obejmuje działań, które podejmowane są w stosunku do własnych pracowników oraz współpracowników.  

Z wnioskiem o interpretacje wystąpiła spółka, która kupuje artykuły spożywcze i udostępnia je pracownikom oraz osobom współpracującym z nią na podstawie umowy cywilnoprawnej lub samozatrudnienia. Wyjaśniła, że kupuje w szczególności: wodę, kawę, herbatę, cukier, mleko, soki, napoje gazowane, ciastka, czekoladki, herbatniki, paluszki, cukierki, owoce itp.

Kawa, owoce i słodycze bez PIT w kosztach firmy

Źródło: shutterstock

Dyrektor KIS stwierdził, że wydatki na nabycie artykułów spożywczych takich jak woda, kawa, herbata, cukier, mleko, napoje, soki, ciastka, czekoladki, herbatniki, paluszki, cukierki, owoce, napoje typu coca-cola, sprite itp., które są udostępniane w biurze spółki pracownikom i współpracownikom, mogą zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów. Dyrektor KIS potwierdził, że spółka może zaliczyć te wydatki do podatkowych kosztów. Jednocześnie przypomniał, że nie są nimi jedynie koszty reprezentacji (art. 16 ust. 1 pkt 28 ustawy o CIT).

Interpretacja indywidualna dyrektora KIS z 30 maja 2022 r., sygn. 0111-KDIB1-2.4010.146.2022.1.AK

KsięgowośćKoszty