Pobierz e-pity 2020

Gminy walczą o największą ilość elektronicznych PIT-ów

20.04.2017 09:00 (aktualizacja: )

Czy warto jest złożyć elektroniczne zenanie podatkowe? Oczywiście. W ten sposób pomożesz swojej gminie wygrać w konkursie na gminę, w której zostanie złożone najwięcej elektronicznych zeznań podatkowych (procentowo).

 Gminy walczą o największą ilość elektronicznych PIT-ów

Źródło: FORUM

Która gmina będzie miała najwięcej e-PIT-ów?

Izba Administracji Skarbowej wspólnie z 22 gminami, które zgłosiły swój akces do ściślejszej współpracy, promują elektroniczne rozliczenie podatku. Nieważne, czy zeznanie zostanie złożone przez aplikację e-Deklaracje, czy będzie to wniosek PIT-WZ o wypełnienie zeznania przez urząd skarbowy, czy wstępnie wypełnione zeznanie podatkowe – PFR, każde elektroniczne zeznanie się liczy.

>>> Pobierz bezpłatny program i rozlicz swój PIT <<<

Do konkursu przystąpiły następujące gminy: Barlinek, Biesiekierz, Człopa, Dobra (Szczecińska), Dolice, Krzęcin, Marianowo, Mielno, Międzyzdroje, Mirosławiec, Połczyn-Zdrój, Przelewice, Pyrzyce, Rąbino, Rymań, Stara Dąbrowa, Szczecin, Świdwin, Świnoujście, Tuczno i obie gminy Wałcz (gmina miejska i gmina wiejska).

 

Poniższe dane pokazują stan na dzień 12 kwietnia br. Już teraz widać, że ponad 50 % wszystkich zeznań jest składanych elektronicznie.

W gminach, które przystąpiły do współpracy, promowane są wszelkie rozwiązania ułatwiające elektroniczne rozliczenie. Wszystkie gminy mogą liczyć na ścisłą współpracę z urzędami skarbowymi w organizacji przedsięwzięć promujących e-Deklaracje.

Na efekty poczekamy do połowy czerwca br. kiedy wszystkie papierowe zeznania zostaną wprowadzone do systemu.

8 gmin z największym udziałem e-PIT-ów otrzyma książki do bibliotek miejskich.

Małgorzata Brzoza
Rzecznik prasowy
Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie