e-Wniosek o 500+ złóż online na PUE ZUS

Od 1 lipca 2019 r. można elektronicznie złożyć wniosek o świadczenie wychowawcze z programu ,,Rodzina 500+’’ na okres świadczeniowy od 1 lipca 2019 r.  do 31 maja 2021 r. Można to zrobić za pomocą kreatora, który udostępniono na Platformie Usług Elektronicznych ZUS czyli PUE ZUS.

Zmieniły się główne zasady programu „Rodzina 500+”. Od 1 lipca 2019 roku przestało obowiązywać kryterium dochodowe i ze świadczenia skorzystać mogą wszyscy rodzice. 500 złotych miesięcznego wsparcia przysługuje zatem na wszystkie dzieci do ukończenia 18. roku życia, bez względu na dochody uzyskiwane przez rodzinę.

Rodzice dzieci, na której do tej pory nie przysługiwało świadczenie wychowawcze mają trzy miesiące na złożenie wniosku. Jeśli złożą wniosek do końca września będą mieli zagwarantowane, że świadczenie zostanie im przyznane z wyrównaniem od 1 lipca.

Jeśli rodzic złoży wniosek po 30 września, świadczenie będzie przysługiwać od miesiąca złożenia wniosku.

Więcej informacji na temat programu ,,Rodzina 500+’’ w ZUS znajdziesz na http://www.zus.pl/program-rodzina-500.  Więcej o samym programie ,,Rodzina 500+’’ znajdziesz na stronach Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Jeśli nie masz konta na PUE ZUS – sprawdź jak je założyć.

Źródło: ZUS

ZUS