Czy bon turystyczny będzie można wykorzystać w 2022 roku?

Iwona Maczalska

Rodziny, którym nie udało się wykorzystać bonu turystycznego w wakacje, nie muszą się martwić. Bon turystyczny będzie bowiem można aktywować również we wrześniu i miesiącach następnych. Czy dotyczy to również 2022 roku? Wyjaśniamy ...

» Polski Bon Turystyczny 2021 - jak i do kiedy go wykorzystać?

Wakacje 2021 dobiegają końca. W związku z tym Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował o aktywacji bonu turystycznego przez prawie 3 mln Polaków, na łączną kwotę 2,6 mld złotych. Co jednak z rodzinami, którzy nie wykorzystali jeszcze przysługującego im bonu turystycznego? Nic straconego. Bon turystyczny będzie bowiem można aktywować jeszcze przez jakiś czas.

 Bon turystyczny - do kiedy obowiązuje?

Źródło: shutterstock

Do kiedy ważny Polski Bon Turystyczny?

Polski Bon Turystyczny obowiązuje do dnia 31 marca 2022 roku włącznie. Oznacza to, że tylko do tego dnia będzie można dokonać płatności za nocleg przysługującym bonem. Dotyczy to również rezerwacji wypoczynku dokonanych przed dniem 31 marca, a które będą realizowane po tej dacie. Warunek jest jeden – rodzina musi dokonać płatności bonem najpóźniej 31 marca 2022 roku.

Jak aktywować bon turystyczny?

Rodziny, które mają wątpliwości jak zrealizować bon, mogą skorzystać z instrukcji przygotowanej przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. O filmie instruktażowym ZUS pisaliśmy w artykule ,, ZUS radzi, jak krok po kroku aktywować bon turystyczny 2021”.

Czy bon turystyczny można wymienić na gotówkę?

Rodziny, ktore nie mają ochoty korzystać z Polskiego Bonu Turystycznego lub martwią się, że nie zdążą wykorzystać swojego bonu, niejednokrotnie zastanawiają się, czy mogą go wymienić na gotówkę i wykorzystać w dowolnym celu. Niestety, jak informuje Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii na rządowej stronie dedykowanej bonowi turystycznemu ,, Nie możesz wymienić bonu na gotówkę, inne środki płatnicze ani inne środki wymiany”. Oznacza to, że aktualnie ministerstwo nie dopuszcza innej formy płatności za nocleg, jak jedynie w formie bonu". Więcej na ten temat w artykule ,,Bon turystyczny 2021. Czy można wymienić bon na gotówkę?".

Polski Bon TurystycznyKoronawirus w Polsce