Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

Darmowy program do rozliczania PIT
Pobierz e-pity 2020
Darmowy program do rozliczania PIT
Przycisk pobierania programu e-pity
Pobierz e-pity 2020

Czy bon turystyczny należy wykazać w PIT za 2020 rok?

Iwona Maczalska

Podatnicy mają wątpliwości, czy uzyskany w 2020 roku bon turystyczny w kwocie 500 zł na każde dziecko, należy uwzględnić w rocznych rozliczeniach PIT za 2020 rok. Ministerstwo Finansów odpowiada.

» Roczne rozliczenia PIT za 2020 rok. Jak rozliczyć PIT?

Do Ministerstwa Finansów wpłynęło pytanie podatnika dotyczące obowiązku uwzględnienia w rocznym zeznaniu PIT za 2020 rok, przyznanych w 2020 roku bonów turystycznych. Stanowisko Ministerstwa Finansów jest jednoznaczne.

Polski Bon Turystyczny w PIT

Źródło: shutetrstock

Czy bony turystyczne rozliczać w PIT 2020?

Podatnicy nie muszą się martwić. Zdaniem Ministerstwa Finansów nie ma obowiązku rozliczania bonów turystycznych w PIT za 2020 rok. Jak twierdzi resort ,, Tzw. bon turystyczny nie jest opodatkowany. Jego wartości nie wykazujesz w PIT za 2020 r.”.

Najlepszy i najprostszy sposób na PIT - Program e-pity 2020.

Nie musisz znać się na PIT-ach. Oblicz wygodnie wysokość Twojego podatku PIT kompleksowo razem z wszystkimi ulgami, odliczeniami i nową kwotą wolną od podatku.

Bony turystyczne zwolnione z PIT

Bon turystyczny przysługujący każdej rodzinie w kwocie 500 zł na dziecko nie podlega opodatkowaniu podatkiem PIT. Oznacza to, że bon ten nie powiększa dochodu rodziny, a tym samym nie trzeba wykazywać go w rocznych zeznaniach PIT.

Aktem prawnym zwalniającym bony turystyczne z podatku PIT jest Ustawa z dnia 15 lipca 2020 r. o Polskim Bonie Turystycznym Dz.U. 2020 poz. 1262 - art. 40. 

Polski Bon TurystycznyRozliczenie rocznePIT-36PIT-37