Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

Darmowy program do rozliczania PIT
Pobierz e-pity 2021
Darmowy program do rozliczania PIT
Przycisk pobierania programu e-pity
Pobierz e-pity 2021

Co zaproponuje Ministerstwo Infrastruktury w sprawie stawek kilometrówki?

Katarzyna Sudaj

Dziś odbędzie się spotkanie konsultacyjne w sprawie zmiany przepisów dotyczących zwrotu kosztów używania do celów służbowych prywatnych aut. Czy obowiązujące od 11 lat stawki kilometrówki w końcu zostaną zmienione?

Ministerstwo Infrastruktury zaprosiło na 7 listopada br. przedstawicieli 18 największych organizacji związkowych zrzeszających pocztowców i leśników, by wspólnie omówić kwestie zwrotu kosztów używania do celów służbowych samochodów osobowych, motocykli i motorowerów niebędących własnością pracodawcy.

Źródło: https://www.facebook.com/kilometrowka/

Przypomnijmy, że obecne stawki obowiązują już jedenaście lat, od listopada 2011 roku. Pracownicy wykorzystujący prywatne auta w pracy liczą na urealnienie tych stawek, zwłaszcza wobec rosnących cen oleju napędowego. Choć odrzucenie projektu ustawy o podwyżce stawek kilometrówki na ostatnim posiedzeniu sejmowej komisji infrastruktury na początku października było dla nich gorzkim rozczarowaniem.

Teraz nadzieja, że być może ministerstwo zaproponuje podwyżkę w formie nie ustawy, ale zmiany obowiązującego rozporządzenia, co byłoby krótszą drogą legislacyjną i dało szybsze efekty.

Auto firmowe