ZUS zachęca - pobierz nową wersję programu Płatnik

Katarzyna Sudaj 21.01.2019 09:08 (aktualizacja: )

Do 26 stycznia 2019 r. wszyscy płatnicy ZUS powinni zacząć korzystać z nowej wersji programu Płatnik. Został on uaktualniony w związku z projektem e-akta i małą działalnością gospodarczą.

[aktualizacja 25.01.2019 r.]: Pobierz Płatnika ZUS samodzielnie już dziś! Brak automatycznej aktualizacji

O ile na początku roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych informując o nowszej wersji programu Płatnik (wersja 10.02.002), prosił, by nie instalować samodzielnie i bez wyraźnej potrzeby najnowszej wersji oprogramowania Płatnik ZUS, o tyle dziś zachęca, by nie czekać na ostatni moment i najpóźniej 25 stycznia br. pobrać aktualizację.

Zmiany w najnowszej wersji Płatnika ZUS

Program Płatnik w wersji 10.02.02 umożliwia obsługę nowych i zmienionych formularzy ubezpieczeniowych takich jak: ZUS OSW, ZUS RIA, ZUS ZWUA, ZUS RPA czy ZUS DRA cz.II i ZUS RCA cz.II.

Inną nowością w programie jest prezentacja w kartotece płatnika informacji o:

  • złożonym lub odwołanym ZUS OSW i
  • złożonym ZUS RIA czy też
  • informacji o najniższej podstawie wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe oraz
  • liczbę dni prowadzenia działalności gospodarczej.

Najważniejsze zmiany w programie związane są z projektem e-akta – elektronizacja akt pracowniczych. Najnowsza wersja programu jest do pobrania ze strony zus.pl.  

e-pity Płatnika

Pobierz program e-pity Płatnika do rozliczenia PIT-11, PIT-8C i PIT-4R za 2018 rok. Pamiętaj, że termin przesłania tych informacji do urzędu skarbowego mija już 31 stycznia 2019 roku!

ZUS przygotował krótkie filmy instruktażowe, w których krok po kroku pokazuje m. in. jak wypełniać nowe dokumenty. Filmiki są dostępne na stronie zus.pl i kanale ZUS na YouTube.

ZUSNiski ZUS