2016-10-06
Kolejna firma wykorzystuje logo ZUS w celu pozyskania pożyczkobiorców. Ulotki przypominające swoim wyglądem ZUS-owską legitymacje emeryta wprowadzają w błąd polegający na przekonaniu, że pożyczkę można otrzymać z ZUS.

Źródło: ZUS
– W efekcie tak skonstruowanej reklamy do placówek ZUS zgłaszają się osoby, które proszą o informacje na ten temat – ostrzega Iwona Kowalska regionalny rzecznik prasowy ZUS.
ZUS informuje, że z procederem nie ma nic wspólnego z ofertą zawartą na ulotce reklamującej pożyczki firmy eBanknot Polska Grupa Kapitałowa Sp. z o.o. Zakład wystosował pismo do firmy eBanknot z żądaniem zaprzestania używania na swoich reklamach znaku słowno-graficznego podobnego do znaku towarowego „ZUS”.
– Swoim klientom zalecamy rozwagą i ostrożność – dodaje Iwona E. Kowalska, Rzecznik Regionalny ZUS Województwa Dolnośląskiego .
Źródło: ZUS
