W sobotę urzędnicy pomogą przy tworzeniu i wysyłce JPK_VAT

14.02.2018 09:00 (aktualizacja: )

Już w najbliższe dwie soboty 17 i 24 lutego pracownicy urzędów skarbowych będą potwierdzać profile zaufane i pomagać przy tworzeniu i wysyłce plików JPK_VAT. Od 14 do 23 lutego specjalni koordynatorzy, którzy pomogą przedsiębiorcom potrzebującym wsparcia.

W sobotę urzędnicy pomogą przy tworzeniu i wysyłce JPK_VAT

W sobotę urzędnicy pomogą przy tworzeniu i wysyłce JPK_VAT / Min. Fin.

Fiskus oczekuje w drugiej połowie lutego 1,6 mln plików z elektroniczną ewidencję transakcji w formie JPK_VAT. Jak poinformował Zbigniew Wiliński, zastępca dyrektora departamentu poboru podatków, w okresie największego natężenia składania tych plików, czyli w dniach od 14 do 23 lutego, w każdym urzędzie skarbowym obsługą JPK_VAT będą zajmować się specjalni koordynatorzy, którzy pomogą przedsiębiorcom potrzebującym wsparcia.

W dwie najbliższe soboty lutego, czyli 17 i 24 lutego, w godzinach 9-13 w urzędach skarbowych będą dyżurować pracownicy, którzy potwierdzą profil zaufany oraz pomogą przy tworzeniu i wysyłce plików JPK_VAT" – zwłaszcza mikroprzedsiębiorcom, którzy w lutym po raz pierwszy obowiązkowo muszą złożyć jednolity plik kontrolny JPK_VAT.

/ks