Darmowy program do rozliczania PIT

wersja na Windows

Przycisk pobierania programu e-pity

lub uruchom online

Darmowy program do rozliczania PIT
Pobierz e-pity 2020
Darmowy program do rozliczania PIT
Przycisk pobierania programu e-pity
Pobierz e-pity 2020

US przeszkoli mikrofirmy z JPK_VAT

02.11.2017 09:00 (aktualizacja: )

Od wtorku 7 listopada rozpoczynają się bezpłatne szkolenia z tworzenia i wysyłki pliku JPK_VAT dla mikroprzedsiębiorców. W każdym urzędzie skarbowym eksperci KAS będą tłumaczyć właścicielom najmniejszych firm, jak od stycznia 2018 r. prawidłowo wypełnić nowy obowiązek raportowania Jednolitego Pliku Kontrolnego VAT.

 

US przeszkoli mikrofirmy z JPK_VAT

 US przeszkoli mikrofirmy z JPK_VAT /  Min. Fin.

Ministerstwo Finansów wraz z Krajową Administracją Skarbową (KAS) ogłosiło ogólnopolską akcję szkoleniową „Wtorki z JPK”. We wszystkie wtorki listopada (7.11, 14.11, 21.11, 28.11) w każdym urzędzie skarbowym w Polsce będą odbywały się bezpłatne szkolenia nt. tworzenia i przesyłania JPK_VAT.

MF wydłuża szkolenia z JPK_VAT. Nowe terminy w grudniu

Adresatem szkoleń są mikrofirmy (do 10 osób, rozliczające podatek VAT), które od 1 stycznia 2018 r. zostaną objęte obowiązkiem prowadzenia elektronicznej ewidencji VAT (rejestru sprzedaży i zakupów VAT) i przesyłania jej w wersji elektronicznej JPK_VAT. Ta grupa liczy 1,5 mln podmiotów gospodarczych.

Usługi księgowe od 2018 r. droższe. Powodem wprowadzenie JPK [Wynik sondy]

Istotna informacja to taka, że ci najmniejsi podatnicy VAT, do których kierowane jest szkolenie, mogą w nim uczestniczyć w dowolnie wybranym urzędzie skarbowym. Informacje o godzinach i miejscach szkoleń zostaną opublikowane na stronach internetowych izb administracji skarbowej i urzędów skarbowych.

Na podstawie komunikatu MF
/ks